Чорногорія просить в ЄС захисту від мігрантів

Чорногорія прагне укласти угоду з міграційною агенцією Європейського Союзу Frontex для захисту свого кордону, оскільки новий наплив мігрантів викликає занепокоєння в регіоні та Брюсселі

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Balkan Insight.

Міністерство внутрішніх справ країни подало офіційну заявку на отримання статусу у Frontex, відтак "процедуру отримання розпочнуть найближчим часом".

Європейське прикордонне агентство, відоме під назвою Frontex, допомагає країнам ЄС та асоційованим країнам Шенгену управляти зовнішніми кордонами.

Країни, що не входять до ЄС, не можуть стати повноправними членами організації.

Водночас ЄС може укладати так званий договір про статус із третіми країнами, коли передбачається, що команди Frontex будуть розміщені в третій країні, якщо це необхідно.

Угода про статус визначатиме обсяг операції та "цивільну і кримінальну відповідальність, а також завдання та повноваження членів команд Frontex".

Відтак, угода про статус із Чорногорією повинна бути схвалена 28 державами-членами ЄС, а потім формально підписана.

Коли угода набере чинності, Frontex зможе здійснювати оперативну діяльність та розгортати команди в тих районах Чорногорії, які межують з ЄС.

Нагадаємо, на заході Чорногорія має морський кордон із членом ЄС, Італією, а на півночі - невеликий сухопутний кордон із Хорватією. Проте більшість її сухопутних кордонів простягаються з країнами, які не входять до ЄС: Сербією, Боснією та Косово.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна