На Землі зникла найбільша колонія королівських пінгвінів

Найбільша колонія королівських пінгвінів, розташована на одному з островів Крозе, майже повністю зникла, загадковим чином скоротившись на 88% за останні три десятиліття

Про це пишуть екологи в журналі Antarctic Science, передає Depo.ua.

"Причина такого серйозного скорочення в чисельності пінгвінів поки залишається загадкою для нас. Не дивлячись на те, що цей процес почався як мінімум 20 років тому, він продовжується до цих пір. Вкрай важливо відправити експедицію для вивчення пінгвінів і їх гніздівель на самому острові Кошон", - пишуть Генрі Ваймерскірх з університету Ла-Рошелі (Франція) і його колеги.

В останні роки екологи та кліматологи всерйоз занепокоїлися тим, що буде відбуватися з пінгвінами та іншими жителями приполярних регіонів Землі, де глобальне потепління і зміна клімату виявляють себе особливо сильно.

Останні спостереження показують, що багато рідкісних видів пінгвінів, які живуть в Новій Зеландії і на островах Антарктики, можуть зникнути вже до середини сторіччя через масову загибель пташенят і збідніння кормової бази, "зрушивши" на північ разом з вітрами і течіями.

Ваймерскірх і його колеги відкрили ще одну ознаку того, що пінгвіни можуть зникнути вже в найближчі роки, спостерігаючи за островом Кошон в архіпелазі Крозе, на території якого знаходиться, як думали спочатку вчені, найбільша колонія королівських пінгвінів.

Вона була відкрита в 1962 році, коли острів відвідала експедиція французьких картографів. На його території, як тоді підрахували вчені, жило близько двох мільйонів птахів і приблизно 500 тисяч сімейних пар пінгвінів, які вирощують нове потомство.

На островах Крозе відсутні постійні поселення, через що подальші спостереження за пінгвінами велися дуже епізодично, і в останній раз біологи відвідували острова більше 30 років тому, в 1982 році. Відносно недавно над островом Кошон пролетіла вертолітна експедиція, чиї учасники знали про існування "найбільшої колонії" Aptenodytes patagonicus і помітили, що зараз вона має невеликі розміри.

Коли вони розповіли про це Ваймерскірху і його колегам, французькі екологи вирішили перевірити підозри, порівнявши фотографії острова Кошон, які отримували пролітаючі над ним літаки і супутнику в останні півстоліття.

Як показали ці виміри, колонія практично не змінювалася протягом досить довгого часу, починаючи з 1960 років і закінчуючи серединою 1990 років. Приблизно 25 років тому ситуація почала різко змінюватися - площа колонії скоротилася приблизно в два рази, а число пар птахів зменшилося в 4-5 разів.

Останні знімки острова Кошон, отримані російськими полярниками з корабля "Академік Трешников" в грудні 2016 року, вказують на те, що загальна площа колонії знизилася приблизно в три рази, а число птахів впало на 88%. Особливо сильно, як показують супутникові знімки 2012-2017 років, колонія скорочувалася в останні роки.

Чому це сталося, поки не зрозуміло, проте учені припускають, що скорочення в площі колонії і чисельності птахів в першу чергу пов'язано з тим, що пінгвінам почало не вистачати їжі. Риба, якою харчуються королівські пінгвіни, залишила їхні мисливські угіддя в 1990 роках через флуктуацію температур і зрушень течій, пов'язані з аномально високою активністю кліматичного феномена Ель-Ніньо.

З іншого боку, екологи не виключають і того, що пернатих мешканців острова Кошон могла вразити якась нова хвороба, яка вбила або дорослих птахів, або їх потомство. Для перевірки цієї ідеї необхідно відправитися на острови Крозе, що вчені планують зробити найближчим часом.

Нагадаємо, що в Антарктиді пінгвіни обікрали українську полярну станцію.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme