На виборах генсека Ради Європи Україна підтримає представника Хорватії

Серед кандидатів на посаду нового генерального секретаря Ради Європи Україна підтримає голову МЗС та віце-прем'єра Хорватії Марію Пейчинович-Бурич

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Twitter заступника голови МЗС Сергія Кислиці.

Кислиця у своєму Twitter нагадав офіційну позицію України стосовно обрання генсека РЄ, згідно з якою Міністерство закордонних справ України наполягає, що пост повинна зайняти жінка, яка представляє східну або центральну Європу.

"23 жовтня МЗС України оприлюднило позицію стосовно обрання генсека РЄ: представник Центрально-східної Європи має можливість очолити Секретаріат вперше за 70 років існування РЄ. Із 13 генеральних секретарів до сьогодні була лише 1 жінка", – відзначив заступник міністра закордонних справ України.

Кислиця закликав до максимальної прозорості під час обрання нового генерального секретаря РЄ. Заступник міністра також додав, що якщо "вчора виглядало, що вибори могли стати затвердженням обраного за лаштунками єдиного кандидата, то сьогодні є шанс на здорову конкуренцію, де ПАРЄ – це не з'їзд КПСС".

Нагадаємо, 11 січня стало відомо, що на пост генерального секретаря Ради Європи на заміну чинному генсеку Турбйорну Ягланду претендуватимуть 4 кандидатів: представники Бельгії, Литви, Греції та Хорватії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Україна