На Росію очікує боротьба за спадщину Путіна, - Горбач

Смута на Росії може початися після відходу з влади Володимира Путіна

Про це під час онлайн-конференції "ДС" заявив політичний аналітик Інституту Євроатлантичного співробітництва Володимир Горбач, передає Depo.ua.

За його словами, це найпростіший сценарій, коли в системі відбувається збій при передачі реальної влади з рук одного автократа в руки іншого автократа.

"А кандидатів може бути кілька і між ними може виникнути внутрішня видова боротьба за спадок, - зазначає він. - І якщо така боротьба на Росії розгориться і ті сили, які братимуть участь, будуть більш-менш пропорційними, щоб досить довго цим займатися, то може початися ця "середньовічна замятня" (смута, - ред.) або ще якесь з'ясування внутрішніх відносин. Це може зачепити не тільки загальноімперські струни, а й національні та етнонаціональні".

На думку Горбача, якщо Росія і зруйнується, то перш за все через свій складний етнонаціональний склад і характер.

Наприклад, продовжив він, як тільки "центр" перестане платити данину Дагестану, Татарстану, Чечні і т.д., так у них відразу зникне привід бути лояльними.

"І вони будуть виживати самостійно і шукати гроші не на Півночі, а на Півдні - в тій же Саудівській Аравії", - додав політичний аналітик.

Нагадаємо, Горбач зазначив, що нападами на Грузію і Україну Росія відповідає за поразку у холодній війні, та наголосив, що, якщо Росію не покарати, це може призвести до Третьої світової війни.

Також експерт запевнив, що Росія може шантажувати увесь світ атомною бомбою, а також пояснив, навіщо Росії гібридна війна.

Володимир Горбач розповів, чому смута на Росії є ідеальним варіантом для України, і спрогнозував смуту на Росії у найближчі десятиліття.

Експерт зазначив, що найкращим виходом із нинішньої ситуації є розпад Росії, та розповів, чого чекає російська опозиція.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Росія