На Росії звинуватили в трьох убивствах британського бізнесмена, який добився "акту Магнітського"

Голову британського інвестиційного фонду Hermitage Capital Вільяма Браудера на Росії звинуватили у трьох убивствах

Depo.Світ
19 листопада 2017 12:09
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє британське видання The Guardian з посиланням на матеріали суду, передає Depo.ua.

В документах, які датуються квітнем 2016 року, йдеться про "насильницькі" смерті" 63-річного Октая Гасанова, 55-річного Валерія Курочкіна та 67-річого Сергія Коробейнікова у 2007 і 2008 роках.

Видання відзначає, що Браудер не відвідував Росію з 2005 року, бо йому заборонили туди в'їзд.

Цікаво, що троє убитих були пов'язані з організованою злочинною групою, яка, напевно, сприяла податковій помилці.

А в матеріалах суду йдеться, що Гасанова знайшли мертвим в квартирі в Москві у жовтні 2007 року. Причина смерті невідома. Курочкін загинув біля аеропорту Борисполя в Києві в квітні 2008 року. В свідоцтві про смерть зазначено, що це відбулося від цирозу. Шість місяців потому, 24 вересня, Коробейників умер в результаті падіння з будівля високого будинку.

Нагадаємо, що Браудер був одним з ініціаторів ухвалення в США та Канаді "актів Магнітського". Ці закони називаються в честь юриста Hermitage Capital Сергія Магнітського, який викрив схеми з вивдення із Росії сотень мільйонів євро, а у 2009 році помер у слідчому ізоляторі Москви, ймовірно, після катувань.

Браудер заявив, що "найбільш важливе зовнішньополітичне завдання" Кремля добитися скасування "акту Магнітського", ухваленого США у 2012 році, який дає право ввести санкції проти російських громадян і компаній, що причетні до грубих порушень прав людини.

Також нагадаємо, що 17 жовтня цього року російське відділення "Інтерполу" в односторонньому порядку внесло ім'я підприємця Брудера в список розшукуваних міжнародних злочинців. У 2013 році Тверський суд Москви заочно визнав його винним в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах. Ще одну кримінальну справу за тим же обвинуваченням було завершено в Росії в лютому 2017 року. У тому ж місяці Тверський суд за клопотанням слідства санкціонував його арешт.

Однак запит Москви на мінародний розшук Браудера в Інтерполі скасували.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ