"Санкційний мазохізм": Росія вирішила, що США замало її "б'ють"

Мінфін Росії вважає, що можливе розширення санкцій США на держборг обмежено вплине на ринок російських держоблігацій

Depo.Світ
7 грудня 2017 12:09
ФОТО: depo.ua

Про це заявив заступник директора департаменту державного боргу і державних фінансових активів Мінфіну Росії Петро Казакевич, передає Depo.ua з посиланням на РІА Новини.

"Що стосується потенційного впливу на ринок держборгу можливих нових санкцій відносно суверенних зобов'язань Росії, ми оцінюємо його як обмежений", - сказав Казакевич.

За його словами, малоймовірно, що США вимагатимуть від інвесторів ліквідувати позиції в російських суверенних бондах, оскільки це буде пов'язане з прямим фінансовим збитком.

"Тому масованої розпродажі державних паперів не очікуємо. Безумовно, може бути короткостроковий стрибок дохідностей, і в результаті стабілізації ми отримаємо зростання прибутковості на ринку ОФЗ не більше 40-50 базисних пунктів", - додав Казакевич.

Нагадаємо, 2 серпня президент США Дональд Трамп підписав закон про введення нових санкцій проти Росії, Ірану і Північної Кореї. Список фізичних та юридичних осіб, які потрапляють під санкції, мав бути оприлюднений до 1 жовтня, однак цього досі не сталося.

Наприкінці листопада державний секретар США Рекс Тіллерсон заявив, що санкції проти Росії будуть зберігатися до повного виконання нею Мінських угод.

5 грудня ЗМІ повідомили, що заможні росіяни, побоюючись нових санкцій США, хочуть повернути свої гроші на Росію на особливих умовах.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ