На Росії вирішили у 60 разів підняти екологічні норми щодо шкідливих речовин у повітрі

Санітарно-епідемологічна служба Росії і Росспоживнагляд різко підвищили норми вмісту в повітрі шкідливих речовин, включаючи формальдегід, діоксид азоту і метилмеркаптан, характерний для викидів сміттєвих полігонів

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на finanz.ru.

Нинішня гранично допустима концентрація метилмеркаптана в повітрі в 60 разів вище за показник, який діяв 10 років тому, і в 660 разів перевищує норматив 1999 року, повідомляє в релізі Greenpeace Russia.

Більш того, норма в 1,5-3 рази перевищує поріг сприйняття запаху цієї речовини людиною. Саме його відчувають люди, що живуть недалеко від звалищ.

Одночасно у 2014-15 роках були збільшені ГДК низки інших забруднюючих атмосферне повітря речовин - наприклад, формальдегіду і діоксиду азоту, відзначає Greenpeace.

Відповідно до колишніх нормативів, близько 50 мільйонів росіян проживали в містах, де концентрації формальдегіду були перевищені. Після того як ГДК послабили, статистика "покращилася": тепер вона показує, що менше міст схильні до ризику, і від підвищених концентрацій канцерогенної речовини можуть постраждати лише 20 мільйонів чоловік.

"При цьому, за оцінками російських і зарубіжних вчених, рівень ризику при концентрації формальдегіду на рівні "нової", що діє в даний час на Росії, ГДК, не відповідає ні прийнятим на Росії стандартам ризику, ні здоровому глузду", - пише Greenpeace, нагадуючи, що фенол, формальдегід, метилмеркаптан - це отрути, постійне вдихання яких збільшує інтоксикацію організму і сприяє зниженню імунітету.

"Це один з факторів того, що за останні 20 років захворюваність на грип та ГРВІ зросла в кілька разів", - йдеться в релізі організації.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme