На Росії викрили підрядника РЖД у відмиванні мільярдів через Молдову, - ЗМІ

Головними вигодонабувачами відмивання грошей на Росії за так званою "молдовською схемою" став власник компаній-підрядників РЖД Олексій Крапівін, співвласник IT-холдингу "Марвел" Сергій Гірдін і власник групи "Ланіт" Георгій Генс

Depo.Світ
20 березня 2017 14:40
ФОТО: depo.ua

До такого висновку в своєму розслідуванні прийшла "Новая газета", передає Depo.ua.

Крапівін вказаний єдиним бенефіціаром компаній Redstone Financial Ltd і Telford Trading S.A. в "панамських архівах". Його фірми з 2011 по 2014 рік отримали на свої рахунки в швейцарському банку $ 277 млн ​​(8,4 млрд рублів).

За даними видання, майже всі гроші "надійшли від фіктивних офшорних компаній, на користь яких молдовські судові пристави списували гроші з рахунків російських банків".

Компанії Крапівіна - найбільші підрядники РЖД. Батько бізнесмена був радником екс-глави корпорації Володимира Якуніна.

Крім того, в панамських документах є компанія з Британських Віргінських островів, Comptek International Overseas, чиїм власником значиться Георгій Генс. Це власник групи "Ланіт" - дистриб'ютора продукції Apple, Samsung і Asus. Компанія Генса отримувала гроші за тією ж схемою, що і фірми Крапівіна.

Водночас у компанії "Ланіт" RNS повідомили, що Генс не має жодного стосунку до "молдавської схеми".

Нагадаємо, що в Молдові та на Росії розслідують легалізацію російських грошей з 2014 року. За даними МВС, в схемі брали участь 21 російський банк і сто компаній. Суть в тому, що закордонні фірми укладали договори позик, за якими російські компанії отримували кредити, які потім не виплачувалися. Кредитори зверталися в молдавські суди, оскільки поручителями за позиками виступали громадяни цієї країни. Кредиторами і боржниками були офшорні компанії, а стягнені через суди гроші також перераховувалися на рахунки офшорних фірм. Reuters в березні повідомило, що за організацією схеми, за даними молдавських властей, стоїть ФСБ Росії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ