На Росії щонайменше 145 в'язнів "покарані" за релігійні переконання, – Держдеп США

Російський уряд навмисно переслідує людей всередині країни за релігійні переконання, й зараз утримує щонайменше 145 в'язнів, у тому числі, на підставі схваленого два роки тому закону, що грубо порушує релігійні свободи громадян

Про це повідомив посол США з особливих доручень з питань свободи міжнародних релігій Сем Браунбек під час телефонної конференції, передає Depo.ua із посиланням на "Укрінформ".

"Росія здійснила та допустила дуже серйозні порушення релігійних свобод. Широке придушення релігійних висловлювань, що випливають із російського закону від 2016 року, і які визнають кримінальну відповідальність за нелегальну місіонерську діяльність, включає 156 випадків, про які повідомляють неурядові організації", – зауважив представник США.

Цей закон, зокрема, переслідує такі групи як Армія порятунку, П'ятидесятники, Свідки Єгови, Баптисти, Лютерани, Церква Ісуса Христа останнього дня, Українська реформатська Православна церква.

"Вони (російська сторона – ред.) переслідують членів певних мусульманських груп. Вони вже мають 145 ув'язнених за релігійні переконання, і 106 з них – мусульмани", – зауважив американський посол із особливих доручень.

Він наголосив, що такі переслідування здійснюються навмисно, і це посилюється останнім часом.

За словами дипломата, американська сторона закликає Росію змінити поведінку та попереджає про наслідки, які можуть включати, в тому числі, додаткові санкції США.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Росія