У Путіна пояснили, кому в Україні "боятися" його санкцій

Російські санкції проти України спрямовані, перш за все, на оточення президента Петра Порошенка

Про це заявив заступник голови економічного комітету Ради Федерації Росії Валерій Васильєв, повідомляє Depo.ua із посиланням на "РИА "Новости".

Він зазначив, що конкретні кроки має визначити російський уряд.

"Але вже зараз можна припустити, що ці заходи будуть спрямовані виключно проти цілком конкретних людей із оточення (президента України) Петра Порошенка, які підтримують вступ України в НАТО", - сказав російський сенатор.

Також, на його думку, заходи можуть бути спрямовані проти тих українських бізнесменів, які підтримують церковний розкол, і депутатів Верховної Ради, які схавлювали антиросійські закони.

Водночас Васильєв не виключив, що постраждають від контрзаходів і прості українські громадяни.

У свою чергу, прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков повідомив, що Москва не вважає "братський український народ своїм візаві з яких-небудь рестрикцій".

"Ви знаєте, що президент Путін неодноразово говорив про те, що власне громадяни України... вони страждають через ту політику, яку проводить керівництво. Через ті авантюрні дії, в які громадяни України були втягнуті на південному сході країни. Тому, власне, президент Путін неодноразово говорив, що ми не вважаємо в даному випадку, скажімо так, своїм візаві з якихось рестрикції український народ. Український народ був і залишається братським народом для Росії, за винятком невдалих представників цього народу, які загрузли в ультранаціоналістичних настроях", - пояснив він.

Водночас він не виключив інші сценарії подій.

"Ви знаєте, скажімо так, Україна ж вживає заходів і щодо економіки, і щодо юридичних осіб, і відносно до фізичних осіб, тому ні того, ні іншого, ні третього виключати не можна. Указом пропонується уряду розробити відповідний перелік, який буде створений", - додав прес-секретар президента Росії.

Нагадаємо, 22 жовтня президент Росії Володимир Путін підписав указ "Про застосування спеціальних економічних заходів у зв'язку з недружніми діями України щодо громадян і юридичних осіб Російської Федерації".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна