На Росії переможець олімпіади викинувся з вікна після "шмону" ФСБ: Росії не потрібні таланти

Юний геній в області хімії в день свого народження, 23 квітня, був знайдений мертвим в Московській області. Незадовго до трагедії підліток скаржився на те, що країні не потрібні талановиті люди

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на МК.

Як стало відомо виданню, 17-річний Віталій (ім'я змінене з етичних міркувань) виховувався в родині домогосподарки і працівника фірми, яка займається купівлею продажем органічних добрив. З раннього віку хлопчина захоплювався різними дослідами з хімічними речовинами. Тому батьки віддали його вчитися в коледж з фізико-математичним ухилом по спеціалізації "хімія". До останнього часу Віталій навчався з усіх предметів на "відмінно". Але рік тому у нього стали з'являтися "четвірки". Але з улюбленого предмету учень не здавав позицій - він мріяв після закінчення ліцею вступити до університету і займатися наукою на професійному рівні.

"Віталік був дуже здібним хлопчиком, кращим в нашому навчальному закладі за обраною спеціалізацією. Він не раз перемагав на обласних та всеросійських олімпіадах, а в минулому році став учасником Міжнародного конкурсу юних хіміків, де показав гідні результати. Зовні він був спокійним підлітком. Дружив з дівчинкою з ліцею. Але я вважаю, що це була маска. Хлопець сильно переживав кожну свою невдачу, і, на мій погляд, душа у нього була вразлива. Ми враховували цю обставину і вели себе по відношенню до нього відповідно", - розповіла викладач навчального закладу.

Обдарований хлопець займався улюбленим предметом не тільки в стінах школи. Удома він створив собі міні-лабораторію, в якій проводив досліди. Вони нерідко закінчувалися вибухами. Пильні сусіди настукали кому слід, і незабаром в гості до Віталія навідалися співробітники ФСБ. Вони провели перевірку і взяли з хлопчака і його батьків підписку про нерозголошення її результатів.

У нещасливий день іменинник, за словами педагогів, був в прекрасному настрої - на перервах жартував і посміхався. Удома він приліг відпочити і заснув. Розбудила тінейджера мама близько 20:00 (вона йшла на тренування у фітнес-клуб). А вже через 30 хвилин бригада "швидкої допомоги" мчала до підлітка, який випав з вікна квартири. Лікарі констатували смерть Віталія від травм, несумісних з життям. Слідчі СКР по Московській області при огляді квартири знайшли послання Віталія до батьків. У ньому він написав, що державі не потрібні обдаровані люди, що таких, як він, душать перевірками...

Силовики також вилучили комп'ютер і телефон загиблого. На сторінці в соцмережі вони знайшли пости хлопчика, які, швидше за все, допоможуть зрозуміти причини трагедії.

Нагадаємо, що московські школярі довели свого однокласника, який приїхав з окупованої Донеччини, до суїциду.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна