На Росії оштрафували журналіста Феруза за "незаконну трудову діяльність"

Басманний суд Москви 21 листопада оштрафував на 5 тис. рублів за звинуваченням у незаконній трудовій діяльності журналіста російського видання "Новая газета" Алі Феруза

Depo.Світ
22 листопада 2017 08:07
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

На судове засідання журналіста доправили з Центру тримання іноземних громадян, де він перебуває вже кілька місяців.

Суд також постановив видворити журналіста з Росії, але призупинив це рішення на підставі постанови Європейського суду з прав людини.

Справа проти Феруза була порушена після перевірки редакції видання "Новая газета" співробітниками відділу МВС Росії з питань міграції.

Громадянин Узбекистану Алі Феруз (справжнє ім'я Худоберді Нурматов) кілька років безуспішно намагався отримати статус біженця в Росії, але отримував відмову від МВС Росії. За словами представника відомства, Феруз не довів наявність загрози для нього в разі повернення до Узбекистану. Однак за даними колег журналіста, родичів і правозахисників, Ферузові в Узбекистані загрожує "смертельна небезпека".

Нагадаємо, 1 серпня співробітники поліції в Москві затримали журналіста "Новой газеты" Худоберді Нурматова (відомий під псевдонімом Алі Феруз) поряд з редакцією.

Басманний суд Москви ухвалив рішення про те, що Нурматов, який має узбецьке громадянство, порушує міграційне законодавство і підлягає видворенню на батьківщину. Журналісту також призначили адміністративний штраф в розмірі 5 тисяч рублів.

Журналіста взяли під варту в залі судового засідання. Як зазначив адвокат затриманого, той був дуже засмучений, і, коли перебував у коридорі суду, очікуючи на копію постанови, спробував укоротити собі віку.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ