На Росії назвали умови, за яких залишиться в Раді Європи

Росія готова продовжувати роботу в складі Ради Європи тільки в тому випадку, якщо організація повністю викорінить дискримінацію країн-учасниць

Про це журналістам заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, передає Depo.ua з посиланням на ТАСС.

"Щодо Ради Європи... Росія хоче залишатися в тій Раді Європи, до якої ми свого часу вступали. Маю на увазі Раду Європи, в статуті якої записано, що в усіх її структурах кожна країна має рівні права", - заявив він.

"Ніхто з членів Ради Європи не може бути дискримінований. У такій Раді Європи ми готові працювати і надалі. Все інше залежить від членів Ради Європи", - підкреслив Лавров.

Нагадаємо, 20 вересня голова Ради Федерації Валентина Матвієнко заявила про можливий вихід Росії з Ради Європи.

Представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба вважає, що погрози Росії вийти з цієї організації є шантажем Заходу

Довідка: У 2016 році Росія перестала брати участь в роботі асамблеї й не передавала в Страсбург перелік своїх депутатів, уникаючи таким чином підтвердження санкцій. Робота Росії у всіх інших органах Ради Європи тривала.

З 2017-го року Росія не платить внески до бюджету Ради Європи.

Причиною стала суперечка щодо повноважень російської делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). В 2014 році через незаконну анексію Криму Росією резолюцією ПАРЄ російська делегація вперше була позбавлена права голосу, а її члени - права обіймати посади голів комітетів ПАРЄ та входити до складу моніторингових місій.

Річний внесок Росії становить 33 мільйони євро на рік, це майже 10% від загального бюджету організації. На початку 2017 року Москва переказала транш у розмірі 11 мільйонів євро і відтоді не здійснювала платежів.

Комітет міністрів, до складу якого входять 47 міністрів закордонних справ країв-членів організації, повинен забезпечувати сплату внесків країнами. Якщо якась країна припиняє їх сплачувати, то комітет має діяти через два роки. У випадку Росії цей термін настане в червні 2019 року. Міністри тоді можуть вимагати від Росії сплати заборгованості та відсотків. Якщо Москва продовжить бойкотувати сплату внесків, останнім кроком стане виключення її зі складу членів Ради Європи, яким вона є з 1996 року.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme