На Росії казяться через заяву Порошенко про Малевича

У російській Держдумі не сподобалася заява президента України Петра Порошенка про те, що художник Казимир Малевич є представником українського авангарду

Про це заявила перша заступниця комітету Держдуми з культури Олена Драпеко, передає Depo.ua з посиланням на Riafan.

"Я вважаю, що Малевич належить світовій культурі - і не російській, і не українській, і не виключно радянській", - заявила депутатка.

"Це дійсно чудовий художник, його картини висять у всіх галереях світу. Але, напевно, нарівні з цим треба говорити і про Булгакова, Бабеля - тих хто, на територіях колишньої Російської імперії, радянської Росії, працював", - сказала депутатка.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко у своєму Фейсбуці назвав Казимира Малевича великим художником українського авангарду

Довідка. Малевич народився в Києві 11 (23) лютого 1879 року в українсько-польскій католицькій сім'ї Северина та Людвіки Малевичів. Малювати вчився у Миколи Пимоненка в Київській мистецькій школі (1895–1897).

У 1904 переїхав у Москву. У 1919–1922 викладав у художній школі Вітебська, а в 1923–1927 — директор Інституту художньої культури в Ленінграді.

У 1927 знову повернувся до Києва, де зусиллями Миколи Скрипника Малевичу було створено нормальні умови для творчості. Але початок репресій в Україні проти інтелігенції змусив Малевича знову повернутись у Ленінград. Після того, як політичні обставини в СРСР стали погіршуватися Малевич збирався переїхати до Європи. Восени 1930 році був заарештований ОГПУ за звинуваченням "німецький шпигун". Помер художник в Ленінграді, похований під Москвою.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook