UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Росії хочуть спростити для українців отримання російського громадянства

До російської Держдуми внесли проект закону, за яким переселенці з України зможуть отримати російське громадянство за спрощеною процедурою

Відповідний законопроект розміщено на сайті електронної бази Держдуми Росії, передає Depo.ua.

Законопроект передбачає "виведення з тіні і легалізацію тимчасових біженців з України, що перебувають на території Росії, шляхом "міграційної амністії".

Автор ініціативи - перший заступник голови комітету у справах СНД, євразійської інтеграції і зв'язків зі співвітчизниками Костянтин Затулін.

Зокрема, ті, що прострочили термін свого перебування на Росії матимуть право протягом 180 днів з дня набрання чинності законом продовжити термін свого тимчасового перебування без виїзду з території Росії, а пізніше зможуть отримувати посвідку на проживання без проміжної стадії - дозволу на тимчасове проживання (ДТП), після чого можливе отримання ними громадянства Росії у спрощеному порядку.

У документі зазначено, що вид на проживання українцям, які на законних підставах перебувають на Росії, пропонується надавати на три роки з правом продовження без необхідності попередньо отримувати дозвіл на тимчасове проживання.

Також ініціатива закріплює "право громадянам України, які мають дозвіл на проживання на Росії, отримувати громадянство Російської Федерації в спрощеному порядку": без підтвердження матеріального забезпечення та складання іспиту з російської мови.

Відмова від українського громадянства при цьому може бути оформлена у вигляді заяви.

Крім того, законопроектом пропонується закріпити право на отримання громадянства Росії у спрощеному порядку для українців і осіб без громадянства, які постійно проживали до 18 березня 2014 року на території Криму або Севастополя і повернулися для постійного проживання на півострів після його анексії.

У пояснювальній записці уточнюється, що на Росії перебуває понад 970 тисяч громадян України, які виїхали з Донбасу після початку військових дій.

Нагадаємо, раніше під час "прямої лінії" президент Росії Путін заявив, що готовий надавати громадянство жителям інших країн, які "кровно пов'язані з "рускім міром"", щоб поліпшити демографічну ситуацію на Росії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook