На Росії "працюють" над виплатою боргів Раді Європи

Заступник міністра закордонних справ Росії Олександр Грушко повідомив, що Росія працює над виплатою заборгованості Раді Європи за 2017 та 2018 роки

Про це він заявив під час спілкування з журналістами, передає Depo.ua із посиланням на ТАСС.

"Ми працюємо над цим, ми виплатимо. Першу суму виплатили за цей рік, працюємо над цим (наступними виплатами – ред.). Для цього треба зробити певні внутрішні процедури. Робота ведеться", – сказав Грушко.

Слід зазначити, що борги Росії за 2017 і 2018 роки станвлять 55 мільйонів євро плюс відсотки.

Нагадаємо, у Раді Європи похвалилися, що Росія відновила платежі до бюджету.

Водночас речник Ради Європи Даніель Хольтген висловив упевненість в тому, що борги Росії за 2017 і 2018 роки також будуть погашені.

Натомість голова комітету Державної думи Росії з міжнародних справ Леонід Слуцький заявив, що Москва може не сплачувати борг Росії Раді Європи за частину 2017-го та 2018 рік, оскільки тоді делегація не брала участі в роботі ПАРЄ.

Довідка: У ніч на 25 червня ПАРЄ проголосувала за зняття санкцій з Росії і повернення російської делегації у склад організації.

За резолюцію проголосували 118 депутатів, 62 – проти, 10 – утрималися. Важливо, що рішення, схвалене у Страсбурзі, принципово змінює санкційний механізм.

Після цього російська делегація подала заявку на підтвердження своїх повноважень в ПАРЄ.

Водночас українська делегація у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) офіційно оголосила про рішення зупинити роботу в Асамблеї на знак протесту проти повернення делегації Росії. Також Україна відкликала постійного представника України в Раді Європи Дмитра Кулебу для консультацій.

26 червня хорватка Марія Пейчинович-Бурич обрана генеральним секретарем Ради Європи в першому раунді

Тоді ж моніторинговий комітет Парламентської асамблеї Ради Європи не підтримав поправки до проекту резолюції про затвердження повноважень делегації Росії, які передбачали санкції.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна