UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Росії обмін полоненими назвали сигналом для виведення відносин із Україною з "глухого кута"

Міністерство закордонних справ Росії у зв’язку з проведенням обміну утримуваними особами між Україною і Росією у суботу, 7 вересня, заявило, що ця подія дає "позитивний сигнал" для подальших відносин і реалізації Мінських угод

На Росії обмін полоненими назвали сигнал…

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

"Розглядаємо узгоджене взаємне звільнення осіб, які утримуваних на території Росії і України, як позитивний сигнал, за яким мають іти інші важливі кроки з виведення з глухого кута нинішньої ситуації в російсько-українських відносинах і реалізації Мінських угод. Це стало можливим завдяки виконанню домовленостей, досягнутих особисто президентами Росії і України. На відміну від своїх попередників, нова адміністрація В. Зеленського продемонструвала здоровий підхід і готовність до компромісів", – йдеться в повідомленні.

Російські дипломати у заяві сподіваються на "позитивне тло" для роботи в межах ТКГ і зустрічей "Нормандського формату".

"Людське життя має залишатися абсолютною цінністю, а не бути предметом політичних ігор. Неприпустимо, щоб прості люди, громадяни України, які опинилися волею долі в епіцентрі внутрішньо українського конфлікту, залишалися заручниками амбіцій політичних еліт", – зазначили у російському МЗС.

Відомство вказує, що ключову роль в "нормалізації ситуації" в Україні має зіграти нова українська влада.

"Очевидно, що звичка звинувачувати Росію у всіх бідах України повинна залишитися в минулому… Сподіваємося, що узгоджене взаємне звільнення осіб послужить консолідації всіх здорових політичних сил в Україні навколо ідеї якнайшвидшого завершення кровопролитного конфлікту і нормалізації добросусідських відносин з Росією", – вказано у повідомленні.

Нагадаємо, 7 вересня літак із українськими полоненими, утримуваними на Росії, приземлився у міжнародному аеропорту "Бориспіль".

Президент України Володимир Зеленський пообіцяв українцям повернути усіх полонених, які наразі знаходяться на Росії, а також має на меті якнайшвидше припинити війну на сході України.

На Росії заявили, що обмін полоненими по системі "35 на 35" вже завершено.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що сьогоднішній обмін полоненими між Україною та Росією – перший етап у розблокуванні діалогу із Кремлем.

Звільнені українці розповіли про "подачку", яку їм видали на Росії.

 

Читайте також: Обмін полоненими: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook