На Росії не бачать перешкод для участі у червневій сесії ПАРЄ

Заступник голови Міністерства закордонних справ (МЗС) Росії Олександр Грушко заявив, що не бачить перешкод для участі російської делегації у червневій сесії Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ)

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на російське державне агентство ТАСС.

"На даному етапі я не бачу жодни перешкод для того, щоб наша делегація брала участь, якщо Комітет міністрів Ради Європи (КМРЄ) прямо заявив про те, що вітаються всі делегації на червневій сесії", - сказав Грушко під час спідкування з журналістами на полях VI Європейської конференції Міжнародного дискусійного клубу "Валдай".

Нагадаємо, на Росії планують "вивчити ризики" щодо повернення в ПАРЄ.

Довідка: 17 травня, понад 30 міністрів закордонних справ країн-членів Ради Європи на засіданні у Гельсінкі ухвалили рішення, в якому відкривається шлях для повернення Росії в ПАРЄ за надзвичайною процедурою. При цьому у самому документі немає згадки "Росії".

В ньому стверджують, що всі держави-члени повинні мати право на рівних умовах брати участь у Комітеті міністрів і в Парламентській асамблеї, двох статутних органах Ради Європи.

Міністри також висловилися за те, щоб делегації всіх держав-членів могли взяти участь у наступній червневій сесії Парламентської асамблеї Ради Європи з огляду на важливість виборів генерального секретаря і суддів до Європейського суду з прав людини.

Голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар’єв заявив, що Росію не повернули до Парламентської асамблеї Ради Європи, тому що це неможливо зробити без внесення змін в регламент ПАРЄ.

Слід зазначити також, що головування у Комітеті міністрів Ради Європи перейшло від Фінляндії до Франції, яка лобіює повернення Росії до ПАРЄ.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна