ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

МЗС Угорщини заявило про старт місії ОБСЄ на Закарпатті

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто стверджує, що ОБСЄ повідомила його про відкриття спостережної місії на Закарпатті

Depo.Світ
11 березня 2018 15:09
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє прес-служба урядової партії "Фідес" з посиланням на заяву Сійярто, передає Depo.ua.

Сійярто повідомив, що неодноразово консультувався з ОБСЄ і просив, щоб спостерігачі організації були присутні не тільки на Сході України, але й у західній частині Закарпаття, так щоб "угорська спільнота на Закарпатті не піддавалася нападам".

За словами Сійярто, у п'ятницю він отримав листа від Генерального секретаря ОБСЄ із повідомленням, що організація встановила постійну присутність в Ужгороді. Називається навіть кількість осіб, що входять в місію: 12.

Глава МЗС Угорщини стверджує, що Генеральний секретар ОБСЄ та Верховний комісар з прав людини вкрай позитивно відреагували на прохання надіслати моніторингову місію ОБСЄ на Закарпаття.

Варто зауважити, що заява Сійярто викликає сумнів, оскільки для спрямування місії потрібен консенсус в ОБСЄ, а Україна виступає проти цього.

На сайті уряду Угорщини наразі відсутнє повідомлення про розгортання спостережної місії ОБСЄ.

Днями глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив про направлення місії спостерігачів ОБСЄ на Закарпаття як про доконаний факт, зазначивши, що в Будапешті вітають такий крок.

Нагадаємо, 27 лютого в Ужгороді сталася пожежа в будівлі Товариства угорської культури.

Того ж дня глава МЗС Угорщини Петер Сіярто в ефірі телебачення M1 сказав, що в Україні триває "абсолютно небувалий процес зростання екстремістських політичних ідей".

А 8 березня Сійярто заявив, шо місія ОБСЄ на Закарпатті – вже доконаний факт.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ