МЗС Польщі: Стратегічна мета Росії - дестабілізація ситуації в Україні

Стратегічна мета Російської Федерації в Україні, як і раніше, залишається незмінною та полягає у підтримці напруги і дестабілізації країни

Про це заявив заступник глави МЗС РП Конрад Павлик, повідомляє depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Стратегічні цілі Росії в Україні не змінилися: Росія і надалі прагне підтримувати певного роду напруга, дестабілізацію. Ми спостерігали за гібридної війною, зараз бачимо гібридний світ", - підкреслив Павлик.

За його словами, до остаточного рішення про продовження санкцій Заходу проти Росії, очевидно, не варто очікувати серйозної ескалації збройного конфлікту на сході України.

"Я маю на увазі серйозний військовий конфлікт, результатом якого буде повна територіальна експансія на Донбасі в напрямку чергових міст - тих, які були звільнені українськими силами у межах антитерористичної операції, або нових напрямків, наприклад на Маріуполь", - констатував заступник глави польського дипломатичного відомства.

Він повідомив, що зараз на Донбасі можна побачити асиметрію дій української сторони і сепаратистів у тому, що стосується виконання Мінських домовленостей.

"Сторона сепаратистів досі не виконала першого і головного пункту, тобто повного припинення вогню на лінії розмежування між проросійськими та українськими силами", - підкреслив Павлик.

Він звернув увагу на те, що з початку реалізації Мінських домовленостей, тобто з 15 лютого, бойовики 4 тис. разів порушували умови перемир'я. При цьому заступник міністра зазначив, що випадки порушення умов перемир'я і припинення вогню з боку сепаратистів в останні кілька тижнів, у тому числі в травні-червні, подвоїлися в порівнянні з березнем-квітнем. Павлик помітив, що вже після введення в дію умов перемир'я загинули понад 100 українських військовослужбовців.

За словами польського дипломата, розбіжності між українською стороною і сепаратистами видно і у виконанні політичних положень Мінської угоди. "Київ прагне зберегти унітарний характер держави, провести вибори у відповідності з українським виборчим законодавством під контролем ЦВК країни, а сепаратистско-російська сторона фактично вимагає федералізації України", - підкреслив Павлик.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme