Помста Трампа: Які наслідки чекають на США і Україну після провалу імпічменту

Політичні репресії, які Дональд Трамп розпочав після завершення процесу імпічменту, свідчать про те, що він переконався у власній правоті та безкарності. Реакція політичних еліт Вашингтону та громадян США на найближчих виборах або зупинять цей процес, або ж закріплять "трампократію" на десятиліття

Журналіст відділу «Світ»
Помста Трампа: Які наслідки чекають на С…

Як і передбачало Depo.ua, президент Сполучених Штатів Дональд Трамп, отримавши очікуване рішення Сенату стосовно припинення процесу імпічменту, сприйняв його як карт-бланш і не став затягувати з тривіальною помстою.

Жертвою цієї помсти вже став звільнений експерт з питань України у Раді національної безпеки США, підполковник Александр Віндман, який був одним з ключових свідків у справі про імпічмент і заявляв, що розмова Трампа з Зеленським була "недоречною", а йому самому було очевидно, що Україна не отримає військову допомогу, поки не зробить те, що хотів Трамп. Нагородженого чисельними відзнаками ветерана війни в Іраку вивели з Білого дому співробітники внутрішньої безпеки. Заодно у той самий день звільнили і його брата, Євгена Віндмана, що також працював аналітиком у Білому домі.

За кілька годин по тому Трамп звільнив посла в ЄС Гордона Сондленда, який також свідчив проти нього в процесі імпічменту. Не зважаючи на той факт, що той і сам збирався у відставку, довідавшись про результати імпічменту, а за його збереження на посаді і можливість вийти у відставку без зайвих тілорухів Трампа просила ціла група сенаторів-республіканців з числа тих, які вберегли чинного президента на посаді.

Судячи із заяв прес-секретаря Трампа, Стефані Грешем, яка повідомила, що причетні до імпічменту "мусять за це заплатити", все, що відбувається — це тільки початок. Ближчим часом варто очікувати як на повідомлення про нові відставки, так і на нові інформаційні атаки проти політичних опонентів. При чому не тільки проти демократів, що ніби як природно, але й проти республіканців, які "недостатньо енергійно" будуть підтримувати президентську лінію.

При тому неприємності можуть спіткати не тільки окремих індивідів, але й цілі напрямки американської міжнародної політики. Наприклад, Трамп подав бюджетну пропозицію, в якій прагне скоротити допомогу США іншим державам на 21% - з $44,1 млрд в майбутньому фінансовому році проти $55,7 млрд в 2020 фінансовому році. Щоправда, обсяг допомоги Україні в Білому домі наразі залишили на рівні 2020 року.

Підсумовуючи все це, можна з впевненістю сказати, що наївна віра поміркованих республіканців у те, що "наляканий імпічментом Трамп більше не буде коїти дурниць", зазнала блискучої поразки. Поведінка чинного президента США схожа на що завгодно, окрім розкаяння. Він цілком впевнений у тому, що виправдання в процесі імпічменту свідчить про його невинуватість, а не про рішення однопартійців (схоже, недалекоглядне) його захистити в надії, що "хлопчик тепер виправиться". І, за даними останніх соцопитувань, цю віру поділяє чималий відсоток його виборців.

Тому впродовж найближчого півроку США і світ побачать справжнє обличчя Дональда Трампа, якого перестав стримувати страх перед Конгресом. Обличчя чоловіка агресивного, мстивого, дріб'язкового і недалекоглядного. Цей час буде стрес-тестом для американської системи політичних стримувань і противаг, оскільки президентська адміністрація нестримним катком почне тиснути на всі інші гілки влади. Наприклад, намагання Трампа переконати суспільство у тому, що лідерка демократів у Палаті представників Ненсі Пелосі вчинила кримінальний злочин, порвавши текст промови Дональда Трампа — яскрава демонстрація рівня політичного дискурсу у США "післяімпічментового" періоду.

І подібна нетривіальна політика Білого дому, схоже, триватиме до самих виборів. В процесі яких американський народ вирішить, чи потрібен йому саме такий президент.

При тому що стартові позиції Дональда Трампа наразі непогані. Він має підтримку у своїй партії у різних штатах від 50 до 90%. Плюс високий рівень підтримки своєї політики на посаді президента. Плюс провальний старт виборів у Демпартії. Що трапиться з цим рейтингом, коли президент США, нарешті, зможе "бути собою" і не стримувати прекрасних порухів своєї душі на догоду вашингтонським політичним елітам - покажуть найближчі декілька місяців.

Після яких стане зрозуміло, чим надалі будуть на геополітичній карті світу Сполучені Штати Америки. Традиційним вже оплотом демократії, чи країною перманентної перемоги Дональда Трампа. Ну, і його ймовірних наступників.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme