Могеріні запевняє у підтримці України незалежно від результату виборів

ЄС готовий продовжувати підтримку України, яким би не був результат виборів цьогоріч

Про це за підсумками зустрічі повідомила глава дипломатії ЄС Федеріка Могеріні на прес-конференції, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Європейська правда".

"Щодо процесу реформ. Якщо ви подивитесь 5 років назад, Україна сьогодні - це зовсім інші країна. Звісно, багато ще потрібно зробити, зокрема соціальних та економічних реформ, в напрямку антикорупції, але за 5 років Україна пройшла довгий шлях, і це насамперед завдяки Угоді про асоціацію, угоді про вільну торгівлю, візовій лібералізації, що зробило вигідним для українців іти цим шляхом", - пояснила голова дипломатії ЄС.

"Я думаю, що цей тренд реформ продовжиться протягом цього виборного року та після, бо це відповідає вимогам громадян України. Для нас важливо сказати дві речі: з нашого боку є повна прихильність продовжити політичну і економічну підтримку реформ. Звісно, ми очікуємо вільних та чесних виборів, з міжнародними спостерігачами. Стандарти моніторингу виборів повинні бути дотримані", - зазначила вона.

"Яким би не був результати виборів, ми продовжимо працювати з інституціями країни, з народом країни, адже наше ставлення не залежить партійної політики, а полягає у дружбі між народами і країнами", - додала Могеріні.

Вона також підтвердила "політичний консенсус щодо деяких подальших дій, персональних санкцій" проти РФ. "Я думаю, формальне затвердження правового акта буде фіналізоване найближчими днями", - сказала Могеріні.

Нагадаємо, Могеріні обіцяє ввести російські санкції протягом декількох тижнів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Новини ЄС