Міжнародна слідча група оприлюднила нові матеріали у справі MH17 щодо причетності Росії

Міжнародна слідча група на чолі з Нідерландами опублікувала перехоплені телефонні переговори, які свідчать про безпосередню причетність міністра оборони Росії Сергія Шойгу і директора ФСБ Олександра Бортнікова до координації дій бойовиків ОРДЛО

 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Об’єднану слідчу групу (JIT) .

"В рамках кримінального розслідування загибелі малайзійського "Боїнга" над Україною в 2014 році Міжнародна слідча група на чолі з Нідерландами опублікувала черговий заклик до свідків, який супроводжується кількома перехопленнями телефонних переговорів бойовиків "ДНР" і їхніх російських кураторів, що раніше не публікувалися. Переговори, зокрема, свідчать про безпосередню причетність міністра оборони Росії Сергія Шойгу і директора ФСБ Олександра Бортнікова до координації дій сепаратистів на сході України", – йдеться в повідомленні Conflict Intelligence Team.

Слідча група просить свідків поділитися інформацією про керівництво і джерела фінансування "ДНР".

"Зокрема про якогось генерала ФСБ Володимира Івановича, який міг бути причетним до керівництва проросійськими силами в конфлікті на сході України", – йдеться в повідомленні.

Також зазначається, що раніше завдяки відгуку Bellingcat на аналогічний заклик вдалося встановити, що до координації дій проросійських формувань були причетні високопоставлені офіцери ГРУ Олег "Оріон" Іванніков і Микола "Дельфін" Ткачов.

Нагадаємо, підозрюваний і свідок у справі про катастрофу рейсу MH17 над Донбасом, ексбойовик Володимир Цемах, переданий Росії в межах обміну полоненими, погодився поспілкуватися зі слідчими з Нідерландів.

Довідка: Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на Сході України 17 липня. На його борту перебували 298 людей, всі вони загинули.

Нідерланди і Малайзія запропонували створити міжнародний трибунал у цій справі. Україна підтримала цю ідею. Єдиною країною, яка виступила категорично проти створення трибуналу, є Росія, хоча вона і звинувачує в катастрофі українських військових.

У жовтні 2015 року Міжнародне розслідування довело: "Боїнг" був уражений ракетою з установки "Бук", який транспортували з території Росії.

6 липня 2017 року міністр безпеки та юстиції Нідерландів Стеф Блок заявив, що Росія не хоче співпрацювати у справі катастрофи МН17.

4 квітня 2019 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) повідомив уряду Росії про скарги родичів загиблих у катастрофі малайзійського "Боїнга" рейсу MH17 у 2014 році в Україні і просить Москву викласти міркування з цього питання.

19 червня слідча група назвала імена чотирьох підозрюваних у збитті МН17 та оголосила їх у розшук.

Після оприлюднення міжнародною Спільною слідчою групою імен 4 підозрюваних у збитті малайзійського "Боїнга" над Донбасом СБУ висунула їм підозри в організації вчинення теракту.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme