Міністрам ЄС вдалося узгодити план підтримки економіки: Про яку суму йдеться

Міністри фінансів Європейського союзу погодили пакет економічних заходів на суму в 540 мільярдів євро для підтримки економіки блоку, яка постраждала від коронавірусу

Міністр фінансів Португалії і президент Єврогрупи Маріо Сентено пояснив, що 100 мільярдів євро підуть на схему субсидування заробітної плати, щоб компанії могли скоротити робочий час, а не робочі місця.

За його словами, Європейський інвестиційний банк розширить кредитування компаній на 200 мільярдів євро, а фонд Європейського механізму стабільності в єврозоні надасть урядам 240 мільярдів євро дешевих кредитів.

Угода була досягнута після того, як Німеччина і Франція зуміли подолати опозицію з боку Нідерландів щодо додавання економічних умов до надзвичайного кредиту для урядів, які переживають наслідки пандемії, і запропонували Італії запевнення в тому, що блок проявить солідарність.

Але в угоді не згадується використання спільного боргу для фінансування відновлення - те, на чому сильно наполягали Італія, Франція та Іспанія, але це "червона лінія" для Німеччини, Нідерландів, Фінляндії та Австрії.

Рішення ще мають затвердити лідери 27 країн ЄС, що означає, що ще належить провести багато серйозних дискусій з цього питання.

Пакет нових заходів дозволить довести загальну фінансову реакцію ЄС на епідемію до 3,2 трильйона євро, що є найбільшою подібною програмою в світі.

Нагадаємо, 7 квітня міністри фінансів ЄС після багатогодинних нічних переговорів не прийшли до єдиної думки з приводу спільних ініціатив, які вони могли б запровадити для порятунку економіки, що постраждала від пандемії коронавірусу.

Також повідомлялося, що коронавірус може позбавити світову економіку понад 5 трильйонів доларів зростання протягом наступних двох років.

Читайте також: Україна після карантину: Оптимістичний прогноз

Коронавірус вбиває ЄС: Як проросійські популісти Італії звинувачують Німеччину в наслідках пандемії

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme