Мільярдери вперше за п'ять років почали бідніти

Аналітики UBS і PwC підрахували, що загальний статок багатіїв, за підсумками минулого року, становить $8,5 трлн
 

Про це йдеться у доповіді Billionaires Report-2019, підготовленій експертами UBS і PwC, передає Depo.ua.

 

У 2018 року сукупний статок доларових мільярдерів світу після п'яти років безперервного зростання скоротився на $388 млрд – до $8,5 трлн.

 

Уточнюється, що різкий спад спостерігається в Китаї і в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

 

"Бум мільярдерів зазнав природну корекцію. Сильний долар в поєднанні з невизначеністю на фондових ринках в умовах складної геополітичної обстановки створили умови", – заявив глава відділу по роботі з клієнтами в UBS Йозеф Cтадлер.

 

Сукупні статки мільярдерів в Китаї скоротилися на 12,3% в доларовому вираженні на тлі падіння фондових ринків і слабкої валюти, а також у зв'язку з тим, що зростання другої за величиною економіки світу сповільнилося до найнижчого рівня майже за три десятиріччя.

 

У Північній і Південній Америці за станом на кінець 2018 року налічувалося 749 мільярдерів – зростання на 4,8% в порівнянні з 2017-м.

 

У регіоні EMEA (Європа, в тому числі Росія, Близький Схід і Африка) сукупний статок мільярдерів скоротився майже на 6,8% – до $2,4 трлн. Кількість мільярдерів тільки в Європі скоротилася на 4,9% – до 598 осіб. Кількість мільярдерів в регіоні APAC (Азіатсько-Тихоокеанський регіон) впала на 7,4% – до 754 осіб в 2018 році.

 

Кількість жінок-мільярдерів зросла на 46% за п'ять років, чоловіків – на 39%. Станом на сьогодні налічується 233 жінки-мільярдера в порівнянні з 160 в 2013 році. В Азії більше половини (57%) жінок-мільярдерів заробили свої статки самі.

 

Нагадаємо, раніше список мільярдерів Forbes поповнився вихідцем із України. Уродженець Одеси підприємець Влад Шмуніс став доларовим мільярдером, завдяки недавній угоді, яка уклала його компанія RingCentral. 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"