ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Меркель вирішила відмовитися від російського вугілля і газу

Найбільший покупець російських енергоресурсів в Європі - Німеччина - має намір радикально переглянути свою енергетичну політику, включаючи плани із закупівлі за кордоном викопних видів палива

Depo.Світ
13 березня 2018 22:30
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на DW.

Відповідна програма закладена в коаліційну угоду, яку діючий канцлер Ангела Меркель підписала з партією соціал-демократів, щоб сформувати уряд і залишитися при владі на четвертий 4-річний термін.

Документ, узгоджений після 3 місяців переговорів, стане планом дій для нового кабінету міністрів, робота якого почнеться з 14 березня. Він передбачає форсований розвиток відновлюваної енергетики, прискорену відмову від вуглеводневого палива і диверсифікацію джерел його поставок.

Згідно з планом Меркель, в найближчі 12 років частка сонця, вітру і біомаси у виробленні електроенергії в ФРН повинна бути збільшена вдвічі. Уже зараз поновлювані джерела забезпечують 33% енергоспоживання, а до 2030-го цей показник повинен вирости до 66%.

У найближчі 2 роки потужності вітропарків і сонячних батарей планується наростити на 8 гігават, що еквівалентно будівництву 7-8 атомних станцій.

Першими під удар потраплять російські вугільники, для яких Німеччина - 8-й за розміром експортний ринок. До кінця року уряд ФРН ставить завдання виробити план повної відмови від вугільних електростанцій. Найбільш старі і шкідливі з точки зору викиду вуглекислого газу почнуть закриватися вже з 2019 року.

Наступною "під ніж" піде газова генерація, яка зараз забезпечує 12% енергобалансу ФРН. Всупереч сподіванням "Газпрому", який розраховує на зростання потреб Європи в електроенергії, Берлін має намір скоротити її вироблення вдвічі до 2050 року за рахунок "енергозбереження і підвищення енергоефективності у всіх сферах життя".

Попит на газові турбіни для електростанцій вже впав, розповів в січні голова правління Siemens Джо Кезер: у порівнянні з 2014 роком продажі впали майже в 2 рази (з 200 до 110 одиниць на рік), і концерн був змушений почати скорочення 6 тисяч робочих місць на своїх заводах, що виробляють обладнання для станцій на копалин видах палива.

Про розвиток газового співробітництва з Росією, в тому числі будівництво трубопроводу Nord Stream 2, в плані Меркель немає ні слова. Навпаки, згідно з документом, Німеччина ставить за мету диверсифікувати джерела поставок.

Для цього слідом за Польщею, Прибалтикою та країнами колишньої Югославії, Берлін має намір почати створення інфраструктури для закупівлі СПГ. Термінал з прийому зрідженого газу, як очікується, буде побудований в порту Вільгельмсхафені на Північному морі.

Для Росії Німеччина є ключовим експортним ринком газу, на який в 2017 році пішло 53,4 млрд кубометрів, або 27% всіх поставок до Євросоюзу.

Нагадаємо, що 12 березня у Берліні лідери Християнсько-демократичного союзу (ХДС), Християнсько-соціального Союзу (ХСС) та Соціал-демократичної партії (СДПН) і підписали угоду про створення "великої коаліції".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ