UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Меркель сподівається на "шкільне" перемир'я на Донбасі до навчального року

Канцлерка ФРН Ангела Меркель обіцяє докладати зусилля для пошуку розв'язання конфлікту на сході України і сподівається на "шкільне" перемир'я

Про це вона заявила перед початком переговорів з президентом Росії Володимиром Путіним у заміській резиденції німецького уряду Мезеберг, повідомляє Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Ми повинні працювати над пошуком рішень, це стосується, в першу чергу, України, по якій ми працюємо вже дуже давно", - сказала Меркель.

Вона наголосила, що основою для врегулювання були і залишаються Мінські угоди. Канцлерка констатувала, що, як і раніше, на сході України немає стабільного припинення вогню, і висловила сподівання, що вдасться "здійснити ще раз спробу" встановити перемир'я у зв'язку з початком навчального року.

Однією з тем сьогоднішніх переговорів вона назвала можливість розміщення миротворчої місії ООН на Донбасі, "яка з точки зору встановлення миру, можливо, могла б відіграти роль". Також Меркель сказала, що під час переговорів йтиметься про права людини.

Німеччина, за словами її канцлера, в будь-якому разі готова продовжувати брати на себе відповідальність у рамках "нормандського формату".

Путін у свою чергу сказав, що "в контексті врегулювання української кризи, яка, на жаль, ніяк не просувається, необхідно підкреслити безальтернативність реалізації Мінських угод".

Він також запевнив у зацікавленості Росії в діяльності "нормандського формату" і Тристоронньої контактної групи та в готовності "і далі надавати сприяння Спеціальній моніторинговій місії". При цьому він назвав СММ місією ООН.

Тим часом близько 20 активістів влаштували під резиденцією акцію з вимогою звільнити Сенцова та інших політв'язнів.

Початок переговорів було оголошено на 18.00 за місцевим часом, та Путін прибув на зустріч з 33-хвилинним запізненням (на шляху до Берліна він заїжджав на весілля до глави МЗС Австрії Карен Кнайсль). А до преси політики вийшли після того, як близько чверті години спілкувалися віч-на-віч.

Нагадаємо, голова Міністерства закордонних справ Німеччини Гайко Маас має "стриманий оптимізм" щодо введення миротворчої місії ООН в зону конфлікту на сході України.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme