Меркель підтримала розформування та розширення Радбезу ООН

Настав час Раду Безпеки Організації Об'єднаних Націй реформувати, відображаючи реальний розподіл влади в усьому світі в 21-му столітті

Про це заявила німецький канцлер Ангела Меркель заявила, передає depo.ua з посиланням на Reuters.

"Нам потрібен новий метод роботи, щоб вирішити проблеми," сказала Меркель. "Це робить реформу Ради Безпеки, необхіднj., реформe, який відображає реальну владу в світі краще, ніж сьогоднішня ситуація."

"Ми повинні діяти дуже мудро. Ми повинні знайти союзників, щоб досягти нашої мети реформи", додала вона.

Меркель прийме участь в Нью-Йорку на зустрічі на вищому рівні світових лідерів в області глобального розвитку на Генеральній Асамблеї ООН.

Нагадаємо, Рада Безпеки, найпотужніший орган ООН, складається з 15 членів, п'ять з них постійні. Вона володіє здатністю видавати юридично обов'язкові резолюції введення санкцій або військових дій, що дозволяють втілити в життя її рішення.

10 тимчасових членів обираються на дворічний термін Генеральною Асамблеєю.

Великобританія, Китай, Франція, Росія і Сполучені Штати є ключовими союзниками з Другої світової війни і постійними членами Радбезу з правом вето.

Німеччина, Японія, Індія і Бразилія кажуть, що світ дуже відрізняється від того, яким він був в 1945 році, і Рада Безпеки повинна відображати це. Німеччина і Японія, які мають лобальні фінансові повноваження і є головними вкладниками в Організації Об'єднаних Націй, стверджують, що вони заслуговують постійного місця в Раді.

"В даний час атмосфера, що не тільки ми вчотирьох, але багато інших не згодні зі структурою і методу роботи Ради Безпеки, - наголосила Меркель. -Ми хочемо досягти сучасної робочої структуриРади Безпеки, яка існує у 21-го столітті."

Мета - це розширення Ради, яка мала б включати додаткові постійні і тимчасові члени. Багато держав-членів ООН регулярно закликають до реформи Ради Безпеки і працюють протягом багатьох десятиліть, поки безуспішно, щоб знайти прийнятну формулу для розширення.

П'ять постійних членів ради можуть блокувати будь-які такі кроки. Великобританія і Франція кажуть, що вони підтримують реформи Ради. Сполучені Штати також обережно підтримали пропозицію. Дипломати ООН кажуть, що Китай, і меншою мірою Росія, є основними противниками цієї ідеї.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme