UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Медики визнали США самою "товстою" країною світу

 Понад два мільярди людей по всьому світу страждає від зайвих кілограмів і крайніх форм ожиріння, і головним лідером по числу таких людей є Сполучені Штати

Про це заявляють учені в статті, опублікованій в New England Journal of Medicine, передає Depo.ua.

"Люди, які не вважають зайву вагу проблемою, вартою уваги, надходять так на свій власний страх і ризик, так як ризик розвитку хвороб серця, раку, діабету та інших хвороб у них зростає, а не падає. Жартівливі обіцянки розправитися з кілограмами, які ми запасаємо на Новий рік, повинні стати серйозними для того, щоб зупинити цю епідемію", - заявив Крістофер Мюррейз університету Вашингтона в Сіетлі.

Відповідно до даних ВООЗ, приблизно третина населення Землі сьогодні страждає від ожиріння, причому в деяких країнах, таких як Британія та країни Близького Сходу, більше половини населення володіють зайвою вагою. За поточними прогнозами, число жителів Землі із зайвими кілограмами досягне 2,7 мільярда до 2025 року, причому частка людей з крайніми формами ожиріння в той час досягне 17%, а число людей із зайвою вагою - близько 46%.

Мюррей і його колеги провели перший глобальний "перепис" людей із зайвою вагою і вивчили те, як ожиріння і супутні йому захворювання впливають на тривалість життя і ймовірність передчасної загибелі людей.

В її рамках вченим вдалося простежити за тим, як поширювалася епідемія ожиріння по 195 країнам світу за останні 45 років і проаналізувати те, як флуктуації в чисельності огрядних людей впливали на поширеність понад триста хвороб та інших проблем зі здоров'ям.

За підрахунками вчених, приблизно 2,2 мільярда людей у ​​всіх країнах світу страждало від зайвої ваги в 2015 році, і їх число сьогодні стає дедалі більше. Крім того, приблизно 100 мільйонів дітей і близько 600 мільйонів дорослих страждає від крайніх форм ожиріння, при розвитку якої індекс маси тіла перевищує 30.

Число таких людей, за словами Мюррея і його колег, подвоїлося в порівнянні з 1980 роком відразу в 70 державах, і помітно зросло в інших країнах світу. Приблизно чотири мільйони дорослих і дітей помирає щороку через проблеми з вагою і супутніми хворобами, причому близько 40% з них припадає на людей, які мають зайву вагу, але ще не страждають від ожиріння.

Серед 20 найбільших населених країн світу головним "лідером" в цьому рейтингу є США - понад 13% молодих американців і дітей і 24% дорослих страждає від крайніх форм ожиріння. В Єгипті спостерігається рекордне число дорослих із зайвими кілограмами - тут від ожиріння страждає більше третини населення.

В Індії та в Китаї частка подібних людей, навпаки, була досить скромною - близько 3 і 5%. Самі худі країни, як виявили вчені, знаходяться в Південній і Південно-Східній Азії - всього 1% жителів Бангладеш і В'єтнаму страждають від проблем з ожирінням. Все це, як вважає Мюррей, говорить про необхідність координованої боротьби з ожирінням на рівні ООН, без чого перемогти епідемію зайвої ваги, на думку лікаря, буде неможливо.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme