Марків та "італійські сєпари": Яких бойовиків ”Л-ДНР” судитимуть в Італії

Щойно підсохли чорнила на рішенні суду присяжних Павії у справі нацгвардійця Віталія Марківа, як в італійської Феміди з'явився шанс продемонструвати свою суворість стосовно протилежної сторони конфлікту

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
Марків та "італійські сєпари": Яких бойо…

Поліція Італії заарештувала трьох осіб з числа активних учасників правоекстремістських угруповань, пов’язаних з італійськими найманцями, що брали участь у бойових діях на сході України. Один із затриманих - колишній інспектор італійської митниці, який балотувався до Сенату.

Разом із затриманими було вилучено арсенал зброї, яку могли використовувати у бойових діях на Донбасі.

На відміну від "мінометів Марківа", яких так ніхто й ніде не побачив, у італійських друзів донбаських "сєпарів" вилучили автоматичні штурмові гвинтівки сучасного виробництва - серед великої кількості іншої вогнепальної зброї. Весь цей арсенал був не "десь на Донбасі" - а у великих італійських містах.

Тепер диспозиція виглядає наступним чином. Є Марків, якому дали 24 роки тюрми. За те, що він у складі групи зі 150 військових, що перебували в той момент на Карачуні, вів вогонь кудись у бік сепаратистів - які вели вогонь по позиціях Нацгвардії. І - як вважає італійське слідство - повідомив мінометникам про підозріле авто без розпізнавальних знаків, яка влізло під перехресний вогонь українців та сепаратистів. В результаті чого авто - в якому були журналісти - хтось розстріляв. Достовірно встановити бодай яка сторона із учасників конфлікту це зробила, наразі неможливо. Свідок події, який зумів її пережити - французький журналіст Вільям Рогелон - не може з точністю сказати, що "накрило" їх саме із Карачуна - оскільки стріляли всі і зі всіх боків. Обвинувачення проти Марківа базується на газетній статті в Corriere della Sera, написаній за спогадами журналістки Іларії Морані про якусь телефонну розмову, в якій Марків ніби-то признавав свою відповідальність за дошлю журналістів. Про степінь достовірності спогадів журналістки свідчить той факт, що вона назвивала Марківа "українським капітаном", який чимось там "командував" - в той час як Марків дослужився в той час лиш до сержантських личок.

А з іншого боку ми маємо організовану банду ультраправих відморозків, які, цілком ймовірно, залишили за собою широкий і кривавий слід на Донбасі. І які наскладали в італійських містах десятки автоматичних стволів - котрі так ефектно виглядають на кадрах поліцейської хроніки поряд із нацистською макулатурою, штандартами зі свастикою та імперськими орлами Третього рейху. "Вишенькою на тортику" можна вважати знайдену в арсеналі систему ППО із зенітними ракетами.

Тож в італійських слідчих, які вважають, що зуміли розслідувати "злочин Марківа" виключно на основі суб'єктивних і внутрішньо суперечливих свідчень третіх осіб, є чудова можливість продемонструвати, що вони так само непомильно зможуть знайти всіх учасників екстремістської мережі, пов'язаної з відправкою найманців в ОРДЛО. Ну і знайдуть самих учасників бойових дій на Донбасі, звичайно.

А в італійського правосуддя, яке продемонструвало свою небачену суворість стосовно особи, адекватно довести вину якої так і не зуміло, буде нітрохи не менше суворості стосовно італійців, які, скоріше за все, вбивали українців. Чи - якщо рішучості виявиться замало - то італійська Феміда принаймні без вагань прийме рішення про екстрадицію військових злочинців до України.

Будемо надіятись, що як італійські правоохоронці, так і італійські судді  покажуть себе стосовно власної ультраправої наволочі не менш "послідовними і принциповими", аніж вони проявили себе у справі Марківа.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme