Манафорт навмисно брехав слідчим, - суд

Пол Манафорт, екс-політтехнолог Партії регіонів і колишній глава виборчого штабу Дональда Трампа, порушив умови угоди з командою спецпрокурора Роберта Мюллера, декілька разів давши слідчим завідомо неправдиві свідчення щодо ключових епізодів, які фігурують в "російській справі"

Про це йдеться у винесеній 13 лютого постанові судді округу Колумбія Емі Берман Джексон, передає Depo.ua з посиланням на "Голос Америки".

Суддя Берман Джексон, яка очолює процес у справі Манафорта у вашингтонському суді, визнала переконливими докази фактів лжесвідчень, зроблених колишнім главою штабу Трампа. Суддя погодилася з обвинуваченням, що Манафорт навмисно збрехав як мінімум у трьох випадках, включаючи спілкування з його колишнім бізнес-партнером, російсько-українським політконсультантом Костянтином Килимником.

Манафорт збрехав слідчим, відповідаючи на запитання про те, чи передавав він Килимнику дані соцопитувань, зроблених штабом Трампа, а також з приводу обговорення з Килимником так званого "плану мирного врегулювання в Україні". План, зокрема, передбачав зняття санкцій проти Росії - це рішення явно було б на користь режиму Путіна. Спецпрокурор підозрює Килимника у зв'язках з російськими спецслужбами. Килимник заперечує ці звинувачення.

Суддя визнала Манафорта невинним в тому, що він навмисно збрехав, відповідаючи ще на два запитання слідчих. Одне з них стосувався ролі Килимника в сприянні перешкоджанню правосуддю, інше - контактів Манафорта з членами адміністрації Трампа.

Згідно з протоколами суду, опублікованими минулого тижня, команда Мюллера вважає, що ці лжесвідчення стосуються ключових моментів розслідування можливої ​​змови співробітників штабу Трампа з Кремлем. Дональд Трамп і російська влада заперечують факт змови.

Майкл Зелдін, колишній федеральний прокурор, в бесіді з Reuters висловив припущення, що Манафорт вирішив дати неправдиві свідчення в надії на подальше президентське помилування. Про це ж говорили прокурори з команди Мюллера в суді минулого тижня.

Після порушення угоди з правосуддям, Манафорту можуть винести суворий вирок в суді Вірджинії, де проходить ще один судовий процес за звинуваченнями у фінансових злочинах і відмиванні грошей.

У будь-якому випадку, рішення судді майже напевно ставить хрест на можливості того, що Манафорта засудять до невеликого терміну. У разі порушення умов угоди прокуратура має право вимагати суворого вироку для обвинуваченого. За словами експертів, 69-річного Манафорта можуть засудити до 10 років позбавлення волі.

Нагадаємо, в січні екс-главі передвиборної кампанії президента США Днальда Трампа Полу Манафорту відклали вирок на невизначений термін у справі про банківське і податкове шахрайство через його брехню.

Наприкінці серпня 2018 року присяжні визнали екс-керівника передвиборчої кампанії президента США Дональда Трампа Пола Манафорта винним за вісьмома пунктами обвинувачення з 18.

14 вересня Манафорт погодився визнати себе винним за двома пунктами звинувачення.

Також він погодився співпрацювати з прокурорами США в розслідуванні справи про втручання Росії в американські вибори.

У листопаді стало відомо, що Манафорт порушив угоду про визнання провини, збрехавши.

У грудні Мюллер звинуватив Манафорта у брехні про співпрацю з російським шпигуном.

Довідка: Спецслужби США з січня 2017 року розслідують справу про можливе втручання Росії у вибори президента в жовтні 2016 року, підозрюючи, що в команди Трампа є зв'язки з Москвою, частково через чисельні зв'язки Манафорта з росіянами та співпрацю з екс-президентом України Віктором Януковичем. Влада Росії заперечує залученість у внутрішньоамериканські справи.

Відзначимо, що Манафорт був політтехнологом "Партії регіонів" і колишнім главою передвиборного штабу президента США Дональда Трампа.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme