ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Македонія зносить пам'ятники на догоду Греції

Уряд Македонії, після перейменування головного аеропорту країни та зміни назви основної автомагістралі, почав демонтаж пам'ятників, які можуть бути розцінені як експансіоністські стосовно Греції

Depo.Світ
22 лютого 2018 13:54
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Ekathimerini.

Такий крок розглядається як спроба задовольнити Грецію у суперечці навколо назви Македонії.

Так, зокрема, у Скоп'є знесли пам'ятник, присвячений революціонеру-націоналісту XIX століття Андону Яневу, і встановлений навпроти будівлі головного суду країни.

Цю статую, як і статуї керівників Македонії візантійських і поствізантійських часів, встановили в часи прем'єрства Ніколи Груєвського, коли нинішній прем'єр Зоран Заєв перебував в опозиції.

Нагадаємо, 4 лютого в Афінах тисячі громадян з усієї країни протестували проти використання назви "Македонія" сусідньою країною.

Після цього прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв заявив, що країна готова змінити свою офіційну назву, щоби припинити конфлікт із Грецією.

Македонія очікує, що влітку поточного року буде досягнута домовленість із Грецією в багаторічній суперечці щодо назви країни.

Водночас речник Європейської комісії Олександр Вінтерштейн повідомив, що Єврокомісія не буде впливати на переговори, які проводяться під керівництвом ООН, для вирішення суперечки між країнами.

Довідка: Сусідню з Грецією країну під її конституційною назвою Республіка Македонія визнали понад 120 країн світу. В ООН та інші міжнародні організації країна входить під тимчасовою назвою "Колишня югославська Республіка Македонія". У Греції сусідню країну називають виключно "Скоп'є" або "Колишня югославська Республіка Македонія".

Підставою для сьогоднішнього спору є можливість пред'явлення територіальних претензій із боку Республіки Македонія на грецьку область Македонія. Афіни звинувачують Скоп'є в узурпації імені її історичної провінції, фальсифікації історії та ідеології іредентизму, яка закріплена в конституції.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ