Мадуро оголосив про реформи. МВФ пророкує Венесуелі мільйонну інфляцію

Венесуела знецінила свою валюту на 95% і прив'язала її курс до криптовалюти

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на "Голос Америки".

Президент Венесуели Ніколас Мадуро оголосив ряд змін в економіці. Ці кроки – ще одна відчайдушна спроба зупинити економічне падіння в країні.

Ось перелік основних змін за версією Business Insider:

- девальвація курсу болівара аж на 95%. Нова валюта буде перейменована у "суверенний болівар" і деномінована - в цінах буде вказуватись на п'ять нулів менше;

- замість теперішнього курсу у 250 000 болівар за долар, курс становитиме біля 6 мільйонів;

- курс нового болівара буде прив'язано до урядової криптовалюти – petro;

- курс суверенного болівара буде коливатись у відповідності до petro, курс якого, в свою чергу, прив'язано до змін у ціні на нафту.

Водночас, Мадуро оголосив збільшення мінімальної заробітної плати на 3 000 %. Нова мінімальна зарплата становитиме біля 30 доларів США на місяць. Уряд також планує припинити дію деяких субсидій на бензин і підняти ПДВ на 4%, сподіваючись заощадити біля 10 мільярдів доларів на рік.

Венесуела намагається застосувати нестандартні заходи, щоб стабілізувати економіку і зупинити галопуючу інфляцію.

Віце-президент США Майк Пенс розкритикував нові заходи Мадуро. "Народ Венесуели сплачує трагічну ціну за жахливу корупцію і тиранію режиму Мадуро, - наголосив Пенс, - останні кроки лише ускладнять життя кожному венесуельцю. Ми закликаємо режим повернути свободу та демократію Венесуелі і дозволити надати допомогу тим в країні, хто страждає", - написав високопосадовець США у Twitter.

Згідно до звіту МВФ, виданого минулого місяця, економіка Венесуели може скоротитись на 18% в 2018 році, а інфляція може досягти одного мільйона відсотків.

Нагадаємо, що зростання цін в Венесуелі з початку року становило 10664%.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #МВФ