Мадрид звільнив 260 каталонських політиків

Із часу застосування статті 155 Конституції та введення прямого управління Мадриду в Каталонії (за 120 днів) уряд Іспанії звільнив із посад 260 каталонських політиків

Про це заявила віце-прем'єр Сорая Саенц де Сантамарія в іспанському парламенті, повідомляє Depo.ua із посиланням на COPE.

За її словами, 14 чиновників були звільнені у безпосередній відповідності до статті 155 Конституції.

Ще 240 людей були звільнені урядом Іспанії в межах процессу "знесення" державних структур, створених женералітатом (урядом) Каталонії.

Нагадаємо, екс-лідер Каталонії Карлес Пучдемон відмовився від посади голови уряду.

Довідка: Політична криза в Каталонії почалася 1 жовтня 2017 року, коли в регіоні відбувся референдум про незалежність. Уряд Іспанії оголосив плебісцит незаконним. Понад 90% осіб, які взяли в ньому участь, підтримали незалежність регіону від Іспанії. При цьому явка виборців становила лише близько 43%. Мадрид розпустив парламент і уряд Каталонії після того, як парламент регіону ухвалив декларацію про незалежність від Іспанії. Центральний уряд запровадив пряме управління регіоном та призначив вибори.

В грудні 2017 року в Каталонії відбулися позачергові вибори до регіонального парламенту, які завершилися перемогою прихильників незалежності регіону. Три партії, що виступають за самостійність Каталонії, сумарно здобули більш ніж половину зі 135 депутатських крісел у новому парламенті.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна