Лукашенко проігнорував запрошення на саміт Східного партнерства

Президент Білорусі Олександр Лукашенко відмовився їхати на саміт Східного партнерства, який відбудеться 24 листопада в Брюсселі

Depo.Світ
21 листопада 2017 11:46
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на сайт МЗС Білорусі.

Згідно повідомлення відомства, білоруську делегацію на саміті очолить міністр закордонних справ Володимир Макей.

У білоруському МЗС підкреслили, що з вдячністю прийняли запрошення до участі у саміті на рівні голови держави, "що відображає прогрес у відносинах Білорусі з ЄС після довгого періоду розбіжностей".

Разом із тим Мінськ наголошує, що на сьогодні Східне партнерство є форматом співпраці, в якому країни-партнери домагаються визнання європейської перспективи.

"Білорусь не ставить перед собою такої мети, однак виступає за збереження і розвиток Східного партнерства ЄС як інструменту розвитку неполітизованої взаємодії, спрямованої не проти когось, а на вирішення загальних проблем і питань, що стоять перед народами і державами нашого регіону", – йдеться у повідомленні білоруського МЗС.

Нагадаємо, вперше за багато років організатори саміту "Східного партнерства" від ЄС, який відбудеться 24 листопада у Брюсселі, надіслали офіційне запрошення взяти участь у зустрічі високого рівня президенту Білорусі Лукашенку.

Офіційний представник ЄС повідомив, що це було зроблено "на тлі кроків, зроблених Білоруссю протягом попередніх двох років, які сприяли поліпшенню відносин між ЄС та Білоруссю".

При цьому ЄС лише в лютому 2016 року скасував санкції проти 170 білоруських посадовців, включаючи Лукашенка.

Довідка: Саміти "Східного партнерства" проводяться раз на два роки і призначені для налагодження більш тісних відносин ЄС з Вірменією, Азербайджаном, Білоруссю, Грузією, Молдовою та Україною. Білорусь зазвичай бере участь у самітах на рівні міністра закордонних справ.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ