ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Литва та Канада: Угорщина не має блокувати співпрацю України та НАТО

Угорщина не має блокувати співпрацю України та НАТО та повинна по-іншому вирішувати свої проблеми з Києвом

Depo.Світ
26 травня 2018 16:28
ФОТО: depo.ua

Про це під час суботнього засідання Парламентської асамблеї НАТО у Варшаві заявили делегати від Литви та Канади, передає Depo.ua з посиланням на "Українську правду".

"Одна з країн Вишеградської групи намагаєтеся використовувати НАТО як інструмент для блокування зустрічі НАТО-Україна. Це неприпустимо, і тому прошу наших угорських колег, аби вони сприяли тому, щоб угорський уряд не використовував НАТО як інструмент розв'язування проблем між Україною та Угорщиною",- заявила делегат від Литви.

Делегат від Канади сказав, що він відвідував школи нацменшин в Україні і там поважається право до використання рідних мов. Він підкреслив, що не має нічого дивного в тому, що переглядається внутрішнє законодавство з метою пропагування рідної мови, адже це робиться в усіх країнах.

"Блокування однією країною процесу євроатлантичної інтеграції України для нас виглядає дуже проблематично і дивно з політичної точки зору",- констатував делегат ПА НАТО від Канади.

Реагуючи на звинувачення, представник від Угорщини зазначив, що Будапешт "завжди демонстрував солідарність з Україною і НАТО".

"Угорщина завжди солідаризувалася з Україною і буде підтримуватиме суверенітет і територіальну цілісність України, і засуджує нелегальну анексію Криму з боку Росії",- підкреслив депутат угорського парламенту.

Водночас, він зауважив, що новим законом про освіту українська влада "замість зближення із Заходом будує націоналістичну країну". Депутат зазначив, що цей закон створює багато проблем для угорської меншини у Закарпатті, відтак Угорщина хоче розраховувати на солідарність в цьому питанні з боку Альянсу.

Як повідомляло Depo.ua, Угорщина офіційно ініціює в НАТО перегляд всіх програм підтримки України.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ