Литва розглядає Білорусь як загрозу нацбезпеці

Литовський департамент державної безпеки назвав Білорусь однією з найбільших загроз у зв'язку з її економічною, політичною та військовою залежністю від Росії, чия розвідка активно втручається у внутрішні справи Литви

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на звіт литовських спецслужб.

Як повідомляється в доповіді, Білорусь не здатна на самостійну політику і створює плацдарм для роботи російських спецслужб, які використовують ділові, туристичні та інші недипломатичні зв'язки з Литвою для розширення свого впливу. Зокрема зазначається, що білоруські спецслужби інструктуються російськими спецслужбами.

"Російська і білоруська розвідки приділяють особливу увагу литовським політикам і державним службовцям, які мають відношення до Росії та Білорусі. Їх родичів в Росії та Білорусі відвідують місцеві співробітники спецслужб, у них є особисті контакти з розвідниками, які працюють під дипломатичним прикриттям, інформація збирається і іншими способами", - йдеться в доповіді.

Нагадаємо, 6 лютого спікер Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Олег Слободян розповів, у чому полягає небезпека візиту до Білорусі для громадян України.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна