Литва придбає таблеток йоду майже на мільйон євро через Білоруську АЕС

Уряд Литви вирішив придбати понад чотири мільйони таблеток йоду, вартість яких оцінюється в 900 тисяч євро, через плани запуску в сусідній Білорусі атомної електростанції

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на AP.

Литовський уряд повідомив, що таблетки, які допомагають зменшити накопичення радіації в щитоподібній залозі, будуть доставлені через місяць.

Потім їх безкоштовно роздаватимуть громадянам у разі витоку радіації на Островецькій АЕС, яку Білорусь планує відкрити наприкінці цього року.

Нагадаємо, 29 липня у Литві назвали ціну відключення Балтії від енергомереж Росії.

Відомо також, що Естонія – не проти купівлі електроенергії з Білоруської АЕС.

Довідка: Литва, Латвія і Естонія зараз діють в синхронному режимі в так званому кільці пострадянської електроенергетичної системи БРЕЛЛ (Білорусь, Росія, Естонія, Латвія, Литва) і залежать від диспетчерської в Москві і електромереж Росії. До 2025 року країни Балтії хочуть синхронізувати свої енергомережі з мережами материкової Європи.

Після довгих взаємних суперечок країни Балтії 2018 року затвердили, що будуть синхронізуватися із Західною Європою через Польщу. Нині між Литвою і Польщею вже діє електроенергетична перемичка LitPol Link, проте потужності хочуть посилити за допомогою прокладки нової морської перемички Harmony Link.

14 серпня уряд Латвії заявив, що як тільки Литва введе блокаду на імпорт електроенергії з Білорусі, Латвія буде закуповувати електроенергію з цієї країни через власний кордон. Вільнюс розраховував, що бойкот зможе зупинити проект спорудження АЕС, проте інші країни регіону та установи Європейського Союзу не підтримали цю ініціативу.

Білоруська АЕС проектною потужністю 2400 МВт будується біля міста Островець за 50 км від Вільнюса за участю російської компанії "Атомстройэкспорт". Перший енергоблок за планом повинен бути введений в експлуатацію в 2020 році, другий – в 2021 році.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme