Литва може відмовитися від традиційних SIM-карт для телефонів

У Литві пропонують почати використовувати вбудований модуль ідентифікації абонента eSIM (embedded SIM) – електронну SIM-карту, яка замінить традиційні

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на портал Delfi.

"Нова технологія дозволить відмовитися від традиційних SIM-карт, а користувачам буде простіше змінити оператора, постачальника послуг мобільного зв'язку. Позитивну перспективу цієї технології вказують і директиви Євросоюзу, що спонукають впроваджувати її в країнах ЄС", – сказав віце-міністр транспорту і комунікацій Литви Паулюс Мартінкус.

Зазначається, що нові мобільні пристрої – телефони, розумні годинники, інтелектуальні системи обліку, сенсори і пульти мають встановлену виробником мікросхему, яка може виконувати функцію звичайної фізичної SIM-карти, тому їх потрібно активувати дистанційно.

"Якщо відмовитися від традиційних SIM-карт, можна було б заощадити ресурси, необхідні для їх виробництва та утилізації, зменшився б адміністративний тягар користувачів і бізнесу, збільшилася б конкуренція серед постачальників послуг зв'язку", – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський "взявся" за 5G в Україні.

Довідка: Нині eSIM можна використовувати в Австрії, Естонії, Італії, Іспанії, Британії, Франції, Фінляндії, Швеції, Німеччині та інших країнах.

Згідно з даними Асоціації GSM, яка представляє інтереси операторів мобільного зв'язку по всьому світу, в Литві, як і в інших країнах світу, кількість активних SIM-карт вже перевищує число жителів.

 

Читайте також: Майбутнє за мобільними додатками. Огляд українського ринку таксі

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook