Лише 7 країн НАТО витрачають на оборону більше 2% ВВП

2018-го року лише 6 європейських країн НАТО, а також США, витратили на оборону 2% ВВП, як того вимагають домовленості всередині Північноатлантичного Альянсу

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на щорічний звіт НАТО.

 

Відповідно до звіту, Альянс наблизився до цільового показника – європейські країни досягли позначки 1,51%, що є п'ятирічним максимумом.

 

Особливо різке зростання зафіксували в країнах Балтії, Польщі та Нідерландах. В Канаді рівень оборонних витрат скоротився. Німеччина торік інвестувала в оборону близько 1,5 мільярдa євро, але у відсотковому відношенні до ВВП витрати залишилися на колишньому рівні, 1,23%.

 

Оборонні витрати в Болгарії, країнах Балтії та Нідерландах торік збільшилися на 20% порівняно з 2017-м роком, але цільового показника на цей момент досягли лише шість країн: Естонія, Греція, Польща, Латвія, Литва і Велика Британія.

 

Рига і Вільнюс досягли позначки лише минулого року. Також близька до цілі Румунія. У Канаді ж витрати в минулому році скоротилися майже на 11%.

 

Згідно зі звітом, 2018-го року країни НАТО витратили на оборону в цілому близько трильйона доларів, і майже 70% з цієї суми припадають на частку США.

 

Також у звіті НАТО підтвердило перспективу членства України в Альянсі.

 

Нагадаємо, 13 лютого стало відомо, що українські витрати на армію перевищують показники більшості країн НАТО.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook