Ліквідація "Вагнера": Скільки росіян насправді знищили американці в Сирії

7-го лютого війська демократичної сирійської опозиції та США завдали удару по російсько-асадівському підрозділу поблизу сирійського міста Дейр-ез-Зор. І вже відомі цікаві цифри

Ліквідація "Вагнера": Скільки росіян нас…

Відомо, що серед загиблих внаслідок удару є бійці російської приватної військової компанії "Вагнер". Досі жодної офіційної інформації про втрати немає. Західні ЗМІ публікують цифри, але вони суттєво різняться. Американський телеканал FOX News продемонстрував відео, як американський літак АС-130 Lockheed, який представляє з себе літаючу артилерійську батарею, завдає удару по колоні бронетехніки.

Чому стався бій

Метою атаки змішаних російсько-асадівських підрозділів був нафтоносний район на сході Сирії, до якого давно проявляє інтерес Росія. Мова про місцину у 80 км від Дейр-ез-Зора, де в перспективі "Роснєфть" і "Газпром" зможуть розгорнути свою діяльність, якщо все вдасться. Не дивлячись на те, що армія Асада і Кремль спільно з Іраном контролюють приблизно 40-50% території Сирії, у них немає економічної можливості компенсувати витрати на війну, а також відсутні ресурси на відновлення повністю зруйнованої території. Тому район поблизу Дейр-ез-Зора дуже цікавить Москву. За кілька днів до просування російських "вагнерівців" з асадівськими підрозділами територія була взята під контроль сирійською опозицією, яка входить до антитерористичної коаліції з військовими США. У порядках сил демократичної сирійської опозиції перебували і американські військові радники, в тому числі на передовій.

Кремль вирішив "промацати район" і в разі слабкої протидії - захопити територію. За неофіційною інформацією, в атаці спочатку брала участь одна батальйонно-тактична група, в яку входило понад 10 танків і близько трьох десятків одиниць іншої бронетехніки. Після того, як американські військові відійшли від передових позицій, росіянами було вирішено розвинути наступ і ввести в дію другу - резервну батальйонно-тактичну групу, точна чисельність якої невідома. Американські ВПС відповіли на цю загрозу руйнівними ударами.

Як повідомляв "Коммерсант", "вагнерівці" без дозволу атакували нафтопереробний завод.

Операція проводилася з ініціативи місцевих "великих підприємців, які на даний момент підтримують президента Сирії Башара Асада", розповіло джерело видання. У загоні "Вагнера" налічувалося близько 600 чоловік, більшість з яких були російськомовними.

Скільки загинуло росіян

За даними Міністерства оборони Росії, жоден росіянин внаслідок бою не загинув.

Російське видання "Коммерсант" 14-го лютого з посиланням на власне джерело писало про 11 загиблих російських найманців. А "Новая газета" говорила про 13.

Представник Міністерства оборони США Адріан Ренкін-Галловей, сказав, що за даними офіційних осіб, було вбито приблизно 100 чоловік. Але він не уточнював національність загиблих.

Bloomberg з посиланням на російські джерела писав про 100-200 загиблих, більшість з яких - росіяни.

The New York Times писали про десятки вбитих російських найманців.

Як пише Vox, Директор ЦРУ Майк Помпео не відповів на запитання щодо відповідальності США за вбивство російських найманців у Сирії, але сказав: "Ми бачили кілька випадків використання іноземними силами найманців у боях, які почнуть наближатися до США".

Російські "Ведомости", посилаючись на власне джерело, заявили про 40 загиблих бійців.

Conflict Intelligence Team називала імена двох жителів міста Азбест, загиблих в Сирії, - це 38-річний Станіслав Матвєєв і 45-річний Ігор Косотуров

Найбільшу цифру оприлюднило Znak.com - 217 росіян. Таку інформацію їм надав атаман станиці Свято-Никольская Олег Сурнін. Також видання поговорило з дружиною одного з вбитих "вагнерівців" Оленою Матвєєвою. Вона сказала, що про загибель чоловіка їй розповіли 9-го лютого.

"Увечері знову атаману передзвонила. Він попросив - не "кіпіши", мовляв, нічого поки що невідомо. Я почала дізнаватися по тілах. Попросила, щоб замовили попа, відспівати по-людськи, коли їх доставлять. Атаман тоді сказав, що доставити їх повинні у вівторок і офіційно зателефонувати з Ростова. Так це насправді чи як, я не знаю. У казаків поки йде вся інформація з Донбасу. Не знаю, як це у них там все пов'язано. Я поки намагаюся не вірити у все це, не готуюся до похорону", - цитує її Znak.com.

Як зазначає Vox, Трамп поговорив з Путіним 12-го лютого по телефону. Але жодної інформації про те, чи обговорювали вони інцидент поблизу Дейр-ез-Зора, немає.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme