ЄС скасував саміт щодо Brexit

Лідери учасників Європейського союзу вирішили скасувати позачерговий саміт з питання виходу Великої Британії з блоку, який планувався на 17-18 листопада

Прем'єр Британії Тереза Мей 17 жовтня виступила з 15-хвилинною заявою перед 27 лідерами країн ЄС, після чого вони без неї обговорили підготовку до можливого сценарію Brexit без угоди, інформує Depo.ua з посиланням на Reuters.

Мей заявила, що угода про вихід все ще може бути укладена протягом найближчих тижнів.

Європейські дипломати зазначають, що заява британського прем'єра була далекою від "вирішального прогресу", якого хотіли 27 лідерів ЄС, але вони погодилися відкласти - принаймні на даний момент - запланований саміт.

Замість цього Мей отримує ще кілька тижнів, щоб вирішити внутрішні політичні проблеми, які, на думку більшості лідерів ЄС, є реальною перешкодою для угоди.

"Тон був більш розслабленим, ніж в Зальцбурзі, без сумніву. Але я не отримав нічого принципово нового з точки зору змісту... Тон задавав той, хто хоче досягти угоди", - сказав президент Європейського парламенту Антоніо Таяні.

Головний переговірник ЄС Мішель Барньє, який також поінформував лідерів про хід переговорів, вважає, що угода має бути укладена до грудня, щоб дати парламентам часом ратифікувати документ.

Нагадаємо, 17 жовтня у суперечках про умови впорядкованого виходу Великої Британії з Євросоюзу ЄС висловив готовність піти на поступки Лондону.

12 жовтня за даними ЗМІ, прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей поінформувала свій кабінет про те, що домовленість з Євросоюзом щодо угоди про Brexit майже досягнута.

Як відомо, лідери ЄС зберуться 17 жовтня у Брюсселі для обговорення з Британією можливої угоди щодо Brexit.

У Консервативній партії є 40 депутатів, які готові проголосувати проти такої домовленості Лондона і Брюсселя, яка залишить Велику Британію "частково в рамках ЄС, а частково поза ними".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #ЄС