Лейбористи ініціювали голосування за недовіру уряду Мей

Найбільша британська опозиційна партія ініціює голосування за недовіру уряду Терези Мей

Про це повідомили депутати під час дискусії у Палаті громад британського парламенту, повідом Depo.ua, із посиланням на ЄП.

Ініціатором недовіри стала партія Лейбористів, яка повідомила про свій намір одразу після провалу голосування щодо угоди з ЄС про умови Brexit у Твіттері.

"Джеремі Корбін (лідер лейбористів) зареєстрував пропозицію про недовіру уряду за підсумками історичної поразки угоди Терези Мей", - йдеться повідомленні.

Голосування щодо недовіри уряду вже заплановане на середу, 16 січня, уряд Мей погодився із цією датою.

Телекомпанія BBC, що транслює дебати у Палаті громад, наголошує, що північноірландська партія уніоністів, яка є частиною урядової коаліції, але виступає проти урядової версії угоди з ЄС, все ж підтримає уряд.

Результат голосування значною мірою залежить від того, чи підтримають недовіру ті однопартійці Мей, які перебувають у внутрішній опозиції до уряду та голосували проти угоди. Як відомо, урядовий документ підтримали всього 202 депутати, проти проголосували – 432, в тому числі понад 100 депутатів з очолюваної Мей Консервативної партії.

У разі підтримки вотуму недовіри парламент має 2 тижні, щоби сформувати новий уряд, або проголосувати за "відновлення довіри" до команди Мей; обидва варіанти наразі видаються малоймовірними. Якщо цього не станеться, у Великій Британії будуть оголошені нові парламентські вибори.

Нагадаємо, що Палата громад британського парламенту не підтримала угоду уряду щодо виходу з ЄС, яку прем'єр-міністр Тереза Мей узгодила з Брюсселем.

Прем'єр-міністр Британії Тереза ​​Мей визнала, що після провалу в парламенті запропонованого нею угоди з ЄС по Brexir перше питання, яке необхідно прояснити, - це чи довіряє парламент уряду.

Дональд Туск заявив про можливий перегляд рішення по виходу Британії із ЄС.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #ЄС