Лавров і "неонацизм": Для чого Путін запросив до Москви німецьких правих екстремістів

Поки російські дипломати в Раді Європи звинувачували Україну в "неонацизмі", Лавров зустрічався з німецькими ультраправими. Єдиною практичною ціллю цієї зустрічі, схоже, було бажання Володимира Путіна насолити Ангелі Меркель

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
Лавров і "неонацизм": Для чого Путін зап…

Схоже, історія із фрау Мерекель, яка прийшла відвідати недоотруєного Навального просто в лікарню, сильно поранила делікатну душу російського лідера. І він віддав розпорядження російському МЗС придумати що-небудь у відповідь.

Процес тривав довго. Але за два місяці нарешті дійшов до зримого результату. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров прийняв в Москві делегацію парламентарів від праворадикальної партії "Альтернатива для Німеччини".

При тому факту, що цей химерний візит є саме "відповіддю" для фрау Меркель, він не те що не приховував – на ньому було спеціально наголошено. "Ми... не перешкоджаємо контактам між офіційними представниками німецької влади і російською опозицією, - заявив очільник російського дипвідомства. - Причому офіційні особи Берліна воліють зустрічатися не з представниками опозиційних парламентських фракцій, а з несистемними діячами. Це стало вже доброю традицією". У Кремлі з представниками "АдН" не зустрілися. Можливо, ті не погодилися пройти двотижневий карантин, без якого до російського президента, за чутками, не допускають нікого. Але речник Путіна Пєсков розповів російським ЗМІ про "велику важливість" цього візиту.

Якихось інших наслідків якого, окрім лавровських закидів на адресу Меркель, співчуття німецьким опозиціонерам, які переживають замалим не "гоніння", а також лавровських розповідей про те, що "у стосунках між Москвою і Берліном накопичилося чимало серйозних проблем, які продовжують множитися", широкій публіці представлено не було.

Якийсь злий язик міг би припустити, що окрім цих фраз та вірогідних делікатних розмов про ймовірну фінансову підтримку ніякої іншої розмови між німецькими радикалами і Лавровим і не було. Але напевне цього сказати, звичайно, не можна.

Для розуміння того, чим є сучасна "АдН", можна сказати, що один з лідерів цієї партії, Александр Гауланд, публічно проголошував, що Німеччина "має право пишатися успіхами своїх солдатів" у двох світових війнах. І що період нацизму "був коротеньким епізодом" у блискучій історії Німеччини і тому на увагу не заслуговує. Частина членів цієї партії відкрито применшує значення Голокосту. До речі, серед делегації, що прибула до Москви, якраз і повинен був бути присутнім Гауланд, але не зміг приїхати. Чи то і справді через хворобу, як заявили у Лаврова, чи то в російському МЗС вирішили, що це буде вже перебір - хтозна.

Особливо зворушливим виглядає той факт, що за день після зустрічі свого керівника з німецькими ультраправими, російські дипломати у Раді Європи намагалися звинуватити у "неонацизмі" Україну, а не свого керівника. Просто дивно, чому це звинувачення підтримала тільки російська делегація? Втім, говорити про логіку чи, тим паче, етику у російській зовнішньополітичній лінії, звісно, зайве.

Справді важливим в цій зустрічі, вочевидь, можна назвати той факт, що Москва від спроб маневрувати й торгуватися з офіційним Берліном, перейшла до прямих дипломатичних атак на межі фолу. При тому атаки відбуваються не тільки на чинне керівництво Німеччини, але й на політичну систему цієї країни загалом. Оскільки "АдН" є позасистемною опозицією, яка, попри наявність представництва в парламенті, увесь час балансує на межі законного і протиправного. І лідери цієї сили є нерукопожатними не тільки для Меркель та представників ХДС/ХСС, але й для соціал-демократів, і для більшості інших німецьких політсил. Представники яких цілком можуть сприймати подібні дипломатичні жести яке спробу вплинути з Москви на політичну ситуацію в Німеччині. При тому перспективи "АдН" прийти до влади виглядають більш ніж сумнівно. Оскільки партію зараз підтримує близько 10% німців. А 80% вважає "АдН" "правоекстремістською" силою.

І путінське "братання" з правими радикалами, хоч і приносить одномоментне задоволення чинному президенту Росії, радикально псує стосунки між країнами на достатньо тривалий період.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme