Латвія прискорює перехід викладання у школах на латиську мову

Мовою середньої освіти в Латвії має бути державна латиська мовою, і питання переведення на неї всіх шкіл має бути вирішене до лютого 2018 року

Про це 10 жовтня заявив прем'єр-міністр Латвії Маріс Кучінскіс, передає Depo.ua з посиланням на DW.

На його думку, у правлячій коаліції немає сумнівів у тому, що освіту у Латвії треба отримувати латиською, тому що конкуренцію на ринку праці витримають лише ті, хто добре знає цю мову.

"Водночас важливо, щоб це питання не стало інструментом у передвиборчій кампанії (парламентські вибори в Латвії відбудуться восени 2018 року - ред.), тому дискусії мають відбутися у визначені терміни - до лютого чи березня наступного року", - заявив Кучінскіс.

Напередодні, 9 жовтня, правляча в Латвії коаліція підтримала поступовий перехід середньої освіти на державну мову. За словами міністра освіти країни Карліса Шадурскіса, з 2020/2021 навчального року всі загальноосвітні предмети в середніх школах планують викладати суто латиською мовою. Втім, у школах національних меншин буде збережено можливість вивчати мовами цих меншин рідну мову, літературу та предмети, пов'язані з культурою та історією.

Нагадаємо, 5 вересня Верховна рада України прийняла новий закон "Про освіту", а 25 вересня його підписав президент України Петро Порошенко. Цей закон викликав шквал критики з боку Угорщини і Румунії.

Уряд Угорщини заявив, що блокуватиме всі подальші рішення Європейського Союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною через закон "Про освіту".

Як відомо, депутати Національних зборів (парламенту) Угорщини відмовилися від зустрічі з делегацією Верховної Ради щодо роз'яснень положень закону "Про освіту", зокрема мовної статті.

12 жовтня парламентська асамблея Ради Європи на осінній сесії проведе термінові дебати щодо статті 7 українського закону "Про освіту", підтвердивши запит угорців та деяких інших депутатів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme