ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Латвія остаточно заборонила навчання російською в приватних вишах

Сейм Латвії ухвалив в остаточному читанні поправки до закону про вузи, які передбачають заборону на навчання російською мовою в приватних вузах і коледжах

Depo.Світ
21 червня 2018 18:37
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Delfi.

Міністерство освіти і науки країни пропонує дозволити вузам і коледжам, які реалізують програми навчання мовою, що не відповідає вимогам закону, продовжити їх реалізацію до закінчення терміну акредитації програм. Однак після 1 січня 2019 року прийом студентів на такі програми не буде дозволений.

Відповідно до чинного закону, іноземною мовою дозволяється здійснювати навчання за програмами, де це необхідно для досягнення цілей навчання (мовні і культурні програми).

Як пояснили в міністерстві, зміни, які регулюють вживання мов у приватних вузах, йдуть за недавно затвердженими поправками до закону про освіту, які передбачають поступовий перехід на навчання тільки державною мовою в середній школі.

До тепер закон про вузи регулював використання мов лише у державних вузах.

Навчання у вузах, як і раніше, можна буде проводити однією з мов ЄС. У державних вузах Латвії навчання мовами ЄС можливе лише в окремих випадках - для іноземних студентів і за програмами, передбаченими договорами про міжнародне співробітництво. При цьому іноземні студенти обов'язково вивчають латиську мову, якщо навчання триває довше шести місяців.

Нагадаємо, приблизно третина студентів приватних вузів Латвії навчалися минулого року російською мовою.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ