Латвія хоче заборонити форму й атрибутику СРСР

Комісія з прав людини сейму Латвії 12 червня схвалила поправки, які забороняють використання одягу і його елементів колишнього СРСР, його республік і сил нацистської Німеччини, а також правоохоронних і репресивних органів

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт сейму Латвії.

"Люди повинні розуміти, що носити нацистські або радянські форми і символи на публічних заходах в нашій країні неприпустимо", - сказав голова комісії з прав людини Артусс Кайміньш.

Поправки до закону забороняють використання уніформи (уніформи) колишнього СРСР, його республік і збройних сил нацистської Німеччини, а також правоохоронних і репресивних органів на мітингах, маршах і пікетах. Під заборону потрапили й елементи цього предмета одягу (аксесуари, впізнавані знаки, кокарди, хустки, спорядження), які дозволяють ідентифікувати ці збройні сили або репресивні органи за їхнім візуальним виглядом.

Заборона також включає використання прапорів, гербів і гімнів колишнього СРСР, його республік і нацистської Німеччини, нацистської свастики, знаку СС і радянського символу - серпа і молотка з п'ятикутною зіркою.

Планується, що за порушення закону про організацію та проведення мітингів, маніфестацій і пікетів буде винесено попередження або накладено штраф в розмірі до 70 штрафних одиниць для фізичних осіб і в вигляді штрафу в розмірі до 580 штрафних одиниць для юридичних осіб.

В даний час закон передбачає, що учасникам мітингів, маніфестацій і пікетів заборонено використовувати прапори, герби, гімни і символи колишнього СРСР, Латвійської РСР і нацистської Німеччини (також в стилізованому вигляді).

Планується, що заплановані поправки до закону набудуть чинності 1 січня 2020 року – після третього читання.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна