Курди захопили найбільше нафтове родовище у Сирії

У Сирії місцеві курди захопили найбільше нафтове родовище країни "Ель-Омар"

Depo.Світ
22 жовтня 2017 16:09
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Aнадолу".

Як повідомляється, родовище розташоване у провінції Дейр-ез-Зор на східному березі річки Євфрат, у безпосередній близькості від сирійсько-іракського кордону. Терористи ДЕАШ, які довгий час контролювали дане родовище, змушені були відступити з території родовища.

"Місцеві джерела повідомили, що після відступу ДЕАШ з Ракки терористи PYD перекинули частину сил в район Дейр-ез-Зора", – зазначено у повідомленні.

PYD захопив найбільше на півночі Дейр-ез-Зора підприємство з видобутку газу "Коноко" ще 23 вересня, після чого під контроль PYD перейшло нафтове родовище Джафра.

За даними "Анадолу", PYD контролює близько чверті території Сирії.

Як відомо, PYD (Партія демократичного союзу) – це курдська демократична конфедералістська політична партія. З 2012-го року PYD разом з KNC входить до Курдського верховного комітету, що виконує роль тимчасового уряду у сирійському Курдистані в умовах війни у Сирії.

Нагадаємо, 25 вересня в Іракському Курдистані відбувся референдум за незалежність попри тиск із боку Багдада та міжнародної спільноти. За його результатами, понад 90% курдів проголосували за незалежність.

А 20 жовтня Іракська армія після бою з курдами взяла під контроль цілу провінцію.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ