Крутий Усик, роми з нациками та перша жертва Трампа: Що світові ЗМІ писали про Україну

Черговий тиждень був насичений новинами про Україну в світових ЗМІ

Тематика публікацій найбільше стосувалася зустрічі Трампа з Путіним, де питання України обговорювалося, і навіть пропонувався референдум. Але почнемо ми з приємного.

Усик - крутий

Сьогодні вночі Олександр Усик побив росіянина Мурата Гассієва в фіналі WBSS і став абсолютним чемпіоном та кращим боксером в крузервейті, здобувши титул Мххамеда Алі.

Новина про успіх українця розлетілася по всіх світових ЗМІ. The Los Angeles Times відмітив, що Усик "не дивлячись на натовп, який був проти нього, контролював бій з Гассієвим своїм джебом. Гассієв отримав кілька сильних ударів тоді, коли він був у зоні досяжності для Усика". Також видання додало слова Усика після перемоги: "Москва-2018, бий! Батя в хаті".

ESPN також називає Усика кращим крузервейтом у світі і зазначає, що в Гассієва не було шансів.

Шпигун в ОБСЄ

Як повідомляв німецький MDR, програма Fakt на ARD провела розслідування і виявила, що ФСБ заволоділа внутрішньою документацією СММ ОБСЄ, що працює на сході України.

Ці дані росіянам передав один зі співробітників СММ ОБСЄ, а саме дані про розміщення офісів місії на Донбасі, списки співробітників, родичів, звіти про інциденти в ОРДЛО та ін.

Злили також і листування керівника місії Александра Хуга. Він пообіцяв розібратися, а потім зізнався, хоча і спростував передачу росіянам особистих даних співробітників. Буде внутрішнє розслідування. ОБСЄ навіть звернулися по допомогу до каналу ARD.

Референдум на Донбасі та жертва Трампа

Після зустрічі Дональда Трампа з Володимиром Путіним у Гельсінкі 16-го липня світові ЗМІ не тільки критикували президента США за люб'язність із російським лідером, і називали його агентом Кремля, а також переймалися долею України.

Зокрема, видання Bloomberg повідомило, що у Гельсінкі Путін запропонував Трампу провести референдум на Донбасі. І хоча згодом стало відомо, що Білий дім цю ідею відкинув, сигнал все одно тривожний.

"Путін представив свою пропозицію щодо України як доказ свого бажання припинити конфлікт, який триває вже чотири роки. Але Україну та її союзників у Європі буде важко переконати у необхідності референдуму, адже вони залишаються відданими угоді про перемир'я у контрольованих проросійськими сепаратистами районах Донбасу", - писало видання.

Наталя Антонова у The Guardian взагалі назвав Україну "першою жертвою Трампа".

"Може статися, що у найбільшому програші залишиться Україна - країна, про яку забули західні ЗМІ, навіть попри те, що військові і далі гинуть у практично замороженому і трагічно безглуздому конфлікті з Росією та силами, яких вона підтримує на Сході", - йдеться в статті.

Також зазначається, що Україна перебуває у ролі заручниці великої гри, яка панує на міжнародній арені. Але вона може і виграти від цього також, скориставшись нагодою, коли президенту США захочеться посваритися з Володимиром Путіним.

The Independent також навів останню заяву Путіна про те, що у випадку зближення НАТО з Україною Росія буде жорстко на це відповідати.

Атаки на ромів

Напади на табори ромів в Україні тепер в тренді світових ЗМІ. The New York Times присвятив досить великий матеріал існуючій проблемі, згадавши про націоналістів С14, які розгромили в квітні табір на Лисій горі та інші угруповання, котрі надалі нападали на ромів у Києві, та вбили одного з них у Львові.

Видання пише про те, що серйозного покарання від влади наразі нема, наводить слова лідера С14 Євгена Карася про те, що "нас називають нацистами, але нам байдуже", а також представників ромів, котрі скаржаться, що націоналісти грають роль "Робін Гудів, очищаючи місто від небажаних ромів". Також в матеріалі йдеться про те, що роми лише збирають дикі квіти і продають букети для закоханих, збирають метал, але їм також приписують злочини, торгівлю наркотиками, сміття.

Американські журналісти вважають, що проблема з ромами в Україні запущена і агресія до них найбільша в Європі. Нагадують також, що під час Другої світової на території України нацисти знищили 22 тисячі ромів, а також про спільний заклик правозахисників до Уряду щось зробити із проблемою. А С14 описують як націоналістів, які проводять в тому числі освітні та правові семінари.

Завершується стаття словами Карася, що його угруповання конфліктує з кримінальними групами і не тільки з тими, які відносяться до окремих етнічних меншинств.

"Коли люди хочуть справедливості, вони йдуть до нас", - сказав Карась.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ