Крим в обмін на Сирію: Що світові ЗМІ писали про Україну

Головна увага до України в світових ЗМІ на цьому тижні прикута через зустріч Володимира Путіна з Дональдом Трампом 16-го липня

Крим в обмін на Сирію: Що світові ЗМІ пи…

В традиційному огляді публікацій світових ЗМІ про Україну Depo.ua виділив найбільш цікаві думки.

Анна Немцова в статті для Daily Beast задається питанням, чи зможуть США Трампа залишатися надійним союзником для України.

Немцова посилається на слова депутата Держдуми п'ятого скликання та політолога Сергія Маркова: "Путін розповість Трампу реальну історію про те, що Америка робить в Україні, про те, чого Трамп не знає. Американські військові радники і офіцери воюють проти Росії в Україні. Сполучені Штати фінансують нацистські групи в Україні, ми чуємо повідомлення про те, що у нас є кілька американських ув'язнених, офіцерів США - це було б корисно для вагомих аргументів", - сказав прокремлівський Марков.

Немцова зазначає, що і справді варто подивитися на результати зустрічі. Мовляв, Трамп і раніше був готовий розглянути легалізацію російського Криму. Вона пише це з посиланням на інсайд про його слова щодо Криму на зустрічі G7, коли пролунало, що Крим російський, бо всі говорять там російською.

Окрім цього, Трамп готовий визнати, що Росія не втручалася у вибори в США. Також Немцова згадує ісаміт НАТО, на якому Трамп замість того, щоб заявити про анексію Криму як злочин, знову згадав про вину його попередника Обами. І він, мовляв, не знає поки що, що буде з Кримом в майбутньому.

І, не дивлячись на заяву Петра Порошенка про зустріч із Дональдом Трампом у Брюсселі, де той висловив пілтримку територіальної цілісності України, в Києві дуже переживають щодо того, чи залишаться США надійним союзником. Вашингтон постійно підтримував Київ, але перед зустріччю Трампа з Путіним існує занепокоєння.

The Times ставить питання ще більш жорстко: Чи обміняє Трамп Крим на Сирію?

Згадуючи саміт НАТО, видання пише, що Трамп розпочав його з критики союзників через недостатньо високий рівень витрат на оборону. От тільки справжньою метою президента США може бути досягнення "великої угоди" по Сирії, пише видання.

Імовірно, що американський президент піде на "велику угоду", за якою США зніме санкції з Росії, які було впроваджено через анексію Криму, в обмін на те, що Москва припинить підтримувати сили Іран в Сирії,.

"Питання зараз в тому, чи справді Росія здатна примусити Іран залишити Сирію. І чи надасть це гарантії того, що вона забере свої війська зі Сходу України.

Леонід Бершидський у матеріалі для Bloomberg про майбутню зустріч зазначає, що "Путін може підтримати пропозицію обмежити вплив Ірану в Сирії в обмін на поступки США по Україні - наприклад, в обмін на визнання Криму частиною території Росії (Трамп уже натякнув на те, що він, можливо, подумає над цим)".

Автор продовжує, що Путіну відомо про те, що Трамп не може офіційно визнати легальність анексії без схвалення Конгресу.

"Путін також не чекає від США жодних поступок по сходу України, який став ще однією причиною введення американських і європейських санкцій проти російських компаній і громадян. Спецпредставник Трампа з питань України Курт Волкер недавно сказав, що, з його точки зору, Росія приготувалася до довгої боротьби", - пише Бершидський.

Окрім цього, на думку автора, в Гельсінкі поговорять про "Північний потік-2", який дозволить скоротити поставки газу через Україну, проти якого виступає Трамп, і по якому Росія домовилася з Німеччиною.

"Трампа не хвилюють українці, але він виступає проти "Північного потоку-2", тому що цей газопровід негативно позначиться на обсягах поставок зрідженого природного газу з США. Для Путіна цей газопровід - не розмінна монета, а ключовий елемент його енергетичної стратегії", - пише Бершидський.

Стосовно Криму, питання якого буде обговорюватися в Гельсінкі, пише і CNBC.

У власному матеріалі видання зазначає, що у Києві присутнє занепокоєння щодо "великої угоди", згідно із якою Трамп визнає російський Крим і США підуть на поступки з санкціями.

"Очевидний страх в Києві - це велика угода між Трампом і Путіним, коли США поступаються Росії Кримом з санкціями в обмін на послуги Росії вСирії або підтримку більш широких стратегічних цілей США на Близькому Сході, наприклад, проти Ірану", - сказав Тімоті Еш, старший стратег по ринках що розвиваються компанії Bluebay Asset Management.

Експерт по Росії Кристофер Гранвіль навпаки каже, що Трамп не піде на поступки, а в питанні Криму та України скаже, що це проблема Європи.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme